Jau po kiek mažiau nei mėnesio Lietuvos ledo ritulio rinktinė vers naują savo istorijos puslapį, o šio įvykio liudininkais galėsite būti ir jūs – lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus „Pramogų arenoje“ įvyks „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras, kuriame atsinaujinusi Lietuvos rinktinė stos į dvikovą su ledo ritulio pasaulyje puikiai žinomais varžovais, rašo Lietuvos ledo ritulio federacija. 
 
Turnyre Vilniuje pirmą kartą už rinktinės vairo išvysime naująjį rinktinės trenerį Danielį Lacroix. 49-erių metų specialistas turės pirmąją galimybę parodyti savo sugebėjimus ir darbo metodus ne tik Lietuvos, tačiau ir visos Europos publikai: iki tol jis visą trenerio karjerą praleido JAV bei Kanadoje, kur jis net vienuoliką metų dirbo stipriausioje planetos ledo ritulio lygoje – NHL, iš kurios jis ir atvyksta į Lietuvą.
 
Su naujuoju treneriu ir jo reikalavimais Vilniuje galės susipažinti ir Lietuvos rinktinės žaidėjai, kurių sugebėjimus D. Lacroix galės dar atidžiau įvertinti savo vedamose treniruotėse bei trejose turnyro rungtynėse. Prieš „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyro startą bus surengta dviejų dienų treniruočių stovykla, per kurią strategas į rinktinės žaidimą bandys įdiegti pirmąsias savo idėjas.
 
Rungtynes stebėsiantys žiūrovai galės įvertinti ne tik naująjį trenerį, tačiau ir gerokai atsinaujinusią Lietuvos rinktinę. Auksą padovanojęs čempionatas Lietuvoje tapo paskutiniu ne vienam žaidėjui, tarp kurių ir rinktinę Kaune į priekį vedęs šalies ledo ritulio legenda Dainius Zubrus. Visgi, ilgametis NHL žaidėjas nuo Lietuvos ledo ritulio pasaulio neatitolo – anaiptol, 40-metis tapo asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentu bei yra pasiruošęs į naują etapą vesti visą šalies ledo ritulį.
 
Daugiausiai pakeitimų rinktinėje neabejotinai reikės gynybos grandyje. Jei apie tai, jog Darius Kasparaitis rinktinėje sužais tik vieną čempionatą Kaune, žinojo visi, tai Mindaugas Kieras ir Rolandas Aliukonis pastaruosius du dešimtmečius buvo neatsiejama Lietuvos rinktinės dalimi. Pastarasis dalyvavo 17-oje pasaulio čempionatų, o M. Kieras užfiksavo apskritai atitikmens šiame sporte neturintį rodiklį nepraleisdamas net 20-ies planetos pirmenybių iš eilės. Po triumfo Kaune jie abu nusprendė dėti tašką žaidimui rinktinėje, tad gynybos grandis bus gerokai pasikeitusi.
 
Trijų gynėjų pasitraukimas baigiant savo karjerą rinktinėje reiškia, jog Lietuvos rinktinei teks padaryti tai, ko iki šiol pasaulio čempionatuose dar neteko daryti – per metus rasti kuo pakeisti beveik pusę gynybos grandies atstovų. Į atsilaisvinusias vietas kėsinsis iki tol už borto likę žaidėjai ir ambicingas jaunimas, kuriems pirmoji proga užsirekomenduoti rinktinės gerbėjams ir naujajam treneriui bus būtent turnyras Vilniuje.
 
Priverstinį atsinaujinimą atliksiančioje Lietuvos rinktinėje jau prieš pirmenybes Kaune buvo kalbama apie žaidėjų greitį, o šiemet bus stengiamasi tai paversti pagrindiniu atjaunėjusios rinktinės ginklu. Lietuviams tekusi „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyro grupė suteiks puikiausią šio ginklo įvertinimą. Jau pirmąją turnyro dieną lietuviams iššūkį mes japonai, kurie dėl savo staigumo ir greito žaidimo yra puikiai žinomi visame ledo ritulio pasaulyje. Šiuo komponentu Lietuvos rinktinei nenorės nusileisti ir perspektyviausi Baltarusijos žaidėjai, kurie nenorės praleisti puikios galimybės pasirodyti save rinktinės atstovams bei įtikinti juos pakviesti į nacionalinę ekipą ir laukiančiame pasaulio čempionato IA diviziono turnyre Kazachstane.
 
Sulaukus atsakymų iš visų žaidėjų, kuriems išsiųsti kvietimai į rinktinę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrui, artimiausiu metu bus paskelbtas ir Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas. Jau dabar aišku, kad rinktinėje neišvysime į Kazachstaną rungtyniauti išvykusio Tado Kumeliausko, kurio klubas turnyro metu žais rungtynes Rusijos aukščiausioje lygoje (VHL), todėl puolėjui nėra galimybių sugrįžti į Lietuvą. Klaustukų kyla ir dėl Lietuvos čempionate peties traumą patyrusio Tado brolio Donato, kurio galimybės žaisti turnyre priklausys nuo sveikatos būklės.
 
Naujosios Lietuvos rinktinės starto liudininkais galite tapti ir jūs – bilietų prekyba į lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus „Pramogų arenoje“ įvyksiantį „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrą jau prasidėjo. Vienos dienos bilieto kaina – 8 eurai, o su juo galėsite pamatyti dvi grupių etapo rungtynes ar visas tris finalinės dienos akistatas paskutinę turnyro dieną. Tuo tarpu visų keturių turnyro dienų abonementą galite įsigyti už 20 eurų, o tai jums suteiks galimybę stebėti net 9 intriguojančius mūšius dėl atsinaujinusio turnyro nugalėtojų titulo.