Pasaulyje įsivyravus koronaviruso pandemijai buvo sustabdyti praktiškai visi stambūs sporto renginiai, o situacijai neabejinga liko ir ledo ritulio bendruomenė. Šiuo metu jokie čempionatai nevyksta, o dauguma buvo ir apskritai nutraukti.

Šiame tekste aptarsime geriausių Lietuvos žaidėjų situaciją ir pasirodymus sezone

Lietuvos čempionatas – nutrauktas


Asociacija „Hockey Lietuva“ pranešė, jog Lietuvos ledo ritulio čempionatas, kuriame jau vyksta atkrintamosios varžybos, yra stabdomas iki kovo 27 dienos. Tačiau tai dienai dar tik artėjant buvo paskelbta, kad pirmenybės nebus pratęstos ir šalyje šiemet čempionų neturėsime.

Ši žinia veikiausiai itin nuvylė fantastišką formą demonstravusią „Kaunas Hockey“ komandą. Būtent ji buvo laikoma pagrindine favorite pirmą kartą tapti Lietuvos čempione.

Šiemet dėl titulo taip pat varžėsi dvi Vilniaus komandos – „Hockey Punks“ ir „Geležinis Vilkas“ bei debiutantė Kauno „Baltų Ainiai – HC Klaipėda“.

Lietuvos čempionatas vyko be titulą gynusios Elektrėnų „Energijos“. Ji rudenį pranešė, kad nedalyvaus turnyre, kadangi nesugeba susitarti dėl Elektrėnų ledo arenos nuomos.

Lietuvių desantas antroje Norvegijos lygoje sezono nebaigs

Šiais metais Norvegijos antroje lygoje žaidė penki lietuviai. Haldeno „Comet“ garbę gynė Ugnius Čižas ir Paulius Gintautas, o Oslo „Hasle Loren“ rungtyniavo Ilja Četvertakas, Danielius Nomanovas ir Danielius Bogdziulis. Pastarasis sezono pabaigoje perėjo į paskutinę vietą turnyrinėje lentelėje užėmusį „Furuset“ klubą.

Norvegijos ledo ritulio federacija jau pranešė, jog visų divizionų kovos stabdomos ir šį sezoną nebebus baigtos. Dėl to turėtų būti itin apmaudu „Comet“ lietuviams, kadangi ši komanda reguliariajame sezone užėmė antrą vietą ir turėjo žaisti papildomame turnyre dėl patekimo į aukščiausią divizioną.

„Hasle/Loren“ čempionate užėmė septintą vietą, o „Furuset“ liko devintoje pozicijoje. Abu klubai nepateko į atkrintamąsias, tad koronavirusas jų rezultatams sezone jokios įtakos neturėjo.

Lietuvių statistika Norvegijos antroje lygoje:

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Taškai

Įvarčiai

Rez. Perdavimai

Ugnius Čižas

"Comet"

24

40

16

24

Paulius Gintautas

"Comet"

31

65

36

29

Ilja Četvertakas

"Hasle/Loren"

18

28

13

15

Danielius Nomanovas

"Hasle/Loren"

19

29

12

17

Danielius Bogdziulis

"Hasle/Loren"

15

24

6

18

Danielius Bogdziulis

"Furuset"

7

4

8

12


Vokietijoje taip pat stabdomi visi sezonai

Tadas Kumeliauskas sezoną pradėjo antroje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje (DEL2) ir žaidė „EV Landshut“ klube, bet lapkričio pradžioje persikėlė į trečioje lygoje žaidžiantį Rosenhaimo „Starbulls“. Toje pačioje lygoje visą sezoną praleido ir Antanas Bosas, kuris vilkėjo Hanoverio „Indians“ klube. Tiesa, „Starbulls“ varžosi Pietų, o „Indians“ – Šiaurės divizione.

Taip pat Vokietijoje žaidė ir Domantas Čypas. Jis atstovavo ketvirtosios Vokietijos lygos „ERV Schweinfurt“ klube (Ketvirtasis šalies divizionas).

Nors lietuvių klubai ir išsikovojo vietas atkrintamosiose, tačiau vokiečiai paskelbė, kad sezonas šioje šalyje dėl viruso tikrai nebus pratęstas.

A. Boso komanda Šiaurės divizione užėmė ketvirtą vietą, tuo tarpu T. Kumeliausko klubas Pietų divizione savo pasirodymą baigė penktas.

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Taškai

Įvarčiai

Rez. Perdavimai

Tadas Kumeliauskas

"EV Landshut"

12

8

3

5

Tadas Kumeliauskas

"Starbulls"

19

28

18

10

Antanas Bosas

"Indians"

41

44

23

21

Domantas Čypas

"ESC Habfurt"

21

18

7

11


Šveicarijoje – apmaudi E. Krakausko situacija

„EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku triumfavo antrojo Šveicarijos diviziono reguliariajame sezone ir užsitikrino aikštės pranašumą visiems atkrintamųjų etapams. Ketvirtfinalio etapą lietuvio klubas peržengė be didesnio vargo, o tuomet pirmenybės buvo sustabdytos.

Kiek vėliau Šveicarijos ledo ritulio federacija informavo, jog šio sezono rezultatai yra anuliuojami.

Tokia padėtis E. Krakauską ir kompaniją turėjo gerokai nuliūdinti, kadangi ši komanda buvo ryškiausia favorite triumfuoti ir patekti į aukščiausią lygą. Dabar šios svajonės klubas galės siekti tik naujame sezone.

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Taškai

Įvarčiai

Rez. Perdavimai

Emilijus Krakauskas

"EHC Kloten"

50

11

6

5

 

Sezono nebetęs ir Mantas Armalis

Švedijos aukščiausioje lygoje jau ne vienus metus rungtyniaujantis Mantas Armalis su „Skelleftea“ klubu taip pat nebaigs sezono.

„Tai labai liūdnas sprendimas, bet mes privalome prisiimti atsakomybę ir prisidėti, užkertant kelią koronaviruso plitimui. Turime galvoti tiek apie lygos gerbėjus, tiek apie žaidėjus, tiek apie darbuotojus. Atkrintamosios varžybos šiemet nevyks“, - sakė aukščiausios Švedijos lygos SHL vadovas M. Marchalis.

„Skellfetea“ reguliarųjį sezoną baigė ketvirtoje vietoje ir buvo užsitikrinusi namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje. Paskelbus, kad sezonas nebetęsiamas M. Armalio agentas praktiškai iškart pranešė, jog Lietuvos rinktinės vartininko karjera „Skellftea“ ekipoje baigta.

Netrukus buvo paskelbta ir nauja lietuvio karjeros stotelė – jis lieka Švedijoje ir grįžta į Stokholmo „Djurgardens“ klubą. Pastarasis šį sezoną baigė šeštoje vietoje.

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Atremtų smūgių proc.

Mantas Armalis

"Skelleftea"

15

88


  1. Protčenko klubas į atkrintamąsias nepateko

    Prancūzijoje taip pat stabdomi visi čempionatai ir atkrintamųjų varžybų nebus. Tiesa, tai neturi didelės įtakos Edgaro Protčenkos atstovaujamam „Chambery“ klubui, kadangi pastarasis nepateko į atkrintamąsias, bet išsaugojo garantuotą vietą antrajame divizione.

Likus keliems turams E. Protčenko atstovaujamas klubas dar turėjo galimybes finišuoti aštuntoje vietoje, bet per paskutinius penkis turus „Chambery“ suklupo net keturis kartus ir finišavo dešimtoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Taškai

Įvarčiai

Rez. Perdavimai

Edgaras Protčenko

"Chambery"

23

17

4

13


KHL pirmenybėse čempionų nebus

Kontinentinė ledo ritulio lyga (KHL) ilgą laiką neketino stabdyti čempionato, o tą oficialiai padarė tik tuomet kai iš čempionato pasitraukė Helsinkio „Jokerit“. Tačiau kiek vėliau viskas pasikeitė kardinaliai ir lygos vadovai informavo, jog dėl koronaviruso šis sezonas laikomas neįvykusiu ir lyga čempionų neturės.

Tiesa, reikia paminėti, kad Rygos „Dinamo“ ir Nerijus Ališauskas savo sezoną sugebėjo pabaigti. Rygiečiai tiek Vakarų konferencijoje, tiek visame čempionate liko priešpaskutiniai ir į atkrintamąsias nepateko. Latvijos komanda neužtikrintai žaidė visą sezoną ir nuolat fiksuodavo ilgas nesėkmių serijas, tačiau nepaisant to N. Ališauskui sezonas buvo tikrai sėkmingas. Jis buvo išrinktas geriausiu „Dinamo“ sezono legionieriumi.

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Taškai

Įvarčiai

Rez. Perdavimai

Nerijus Ališauskas

"Dinamo"

53

5

2

7


Latvijoje sezonas taip pat finišavo

Lavijos ledo ritulio federacija taip pat pranešė, kad sezonas šiemet nebus tęsiamas. Į atkrintamąsias buvo patekusios visos trys „lietuviškų“ akcentų turinčios komandos. Primename, jog „Liepaja“ rungtyniavo Markas Kaleinikovas, Karolis Krasilnikovas ir Paulius Rumševičius. Šiame klube sezoną taip pat pradėjo ir Egidijus Binkulis, bet nesužaidęs nei vieno mačo persikėlė į „Zemgale“. Tuo tarpu Kostas Gusevas žaidė „Daugavpils“ ekipoje.

Tiesa, kažką daugiau atkrintamosiose veikiausiai galėjo nuveikti tik M. Kaleinikovo į priekį vedama „Liepaja“. Ji baigė pasirodymą ketvirtoje vietoje ir visą sezoną buvo viršutinėje turnyrinės lentelės pusėje.

Žaidėjas

Komanda

Sužaista rungtynių

Taškai

Įvarčiai

Rez. Perdavimai

Markas Kaleinikovas

"Liepaja"

34

49

26

23

Karolis Krasilnikovas

"Liepaja"

15

1

1

0

Paulius Rumševičius

"Liepaja"

24

1

1

0

Egidijus Binkulis

"Zemgale"

18

2

1

1

Kostas Gusevas

"Daugavpils"

32

0

4

4