2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penki klubai. Priminsime, jog praeitame sezone šalies pirmenybėse žaidė keturios ekipos.
 
Kaip jau buvo skelbta anksčiau, prie pernai pirmenybėse dalyvavusios ir čempionate tapusios Elektrėnų „Energijos“, Vilniaus „Hockey Punks“, „Kaunas Hockey“ bei Vilniaus „Geležinio Vilko“ komandų prisijungia jungtinė Kauno ir Klaipėdos ekipa – „Baltų Ainiai – HC Klaipėda“. Šis klubas bus sudarytas iš šių dviejų ledo ritulio mokyklų auklėtinių.
 
Pirmenybės vyks penkių ratų sistema, o visos komandos reguliariajame sezone sužais po 20 mačų. Penktajame rate komandos šeimininkės bus nustatytos atsižvelgus į kaimyninės Latvijos pavyzdį suteikiant namų teises pagal praėjusių metų reitingą („Energija“ – 4, „Hockey Punks“ – 3, „Kaunas Hockey“ – 2, „Geležinis Vilkas“ – 1). Tiesa, penktajame rate, esant abipusiam klubų norui, komandoms suteikta galimybė apsikeisti aikštės šeimininkų statusu.
 
Lietuvos čempionatas šiemet startuos spalio 2 dieną 20 valandą, praėjusių metų finalininkų „Energijos“ ir „Hockey Punks“ akistata Elektrėnų ledo rūmuose. Sezono tvarkaraštis bus pakankamai įtemptas, nes visos komandos turės savaičių, kuriose turės sužaisti po kelias rungtynes, o reguliarusis sezonas finišuos iki vasario 29 dienos. Finišavus reguliariajam sezonui keturios stipriausios pirmenybių komandos pradės savo kovas atkrintamosiose varžybose.
 
Atkrintamųjų varžybų formatas šiemet išliks toks pats, kaip ir praėjusiais metais – reguliarųjį sezoną laimėjusi ekipa pusfinalyje stos į kovą iki trijų pergalių su ketvirtoje vietoje likusiais varžovais, o tokioje pačioje serijoje susikaus ir antroje bei trečioje vietoje likusios ekipos. Pusfinalio serijose triumfavę klubai finale taip pat stos į seriją iki trijų pergalių, o pirmenybės finišuos iki balandžio 5 dienos.
 
Naujajame sezone ir vėl numatytos rungtynių transliacijos, o tikslus jų skaičius paaiškės artimiausiu metu, kai bus galutinai patvirtintas šio sezono tvarkaraštis.