Pasaulio ledo ritulio čempionate debiutuosianti naujai suburta Lietuvos moterų rinktinė vyriausiojo trenerio poziciją užpildė puikiai mūsų šalies pasaulyje pažįstamu veidu -  nacionalinę komandą į priekį ves ilgametis Lietuvos rinktinės treneris Berndas Haakė.
 
Lietuvos moterų rinktinė į savo pirmąjį oficialų čempionatą stos dar šiemet: gruodžio 2-8 dienomis jos varžysis pasaulio čempionate Bulgarijoje, kur vyks III diviziono kovos. Naujai sukurtoje rinktinėje atsiradusi vyriausiojo trenerio pozicija buvo pasiūlyta B. Haakei, kuris netruko priimti šį iššūkį, o vakar buvo oficialiai patvirtintas šiame poste.
 
„Praėjusią savaitę sulaukiau Dainiaus Zubraus skambučio ir iš karto sutikau su šiuo pasiūlymu. Bus smagu, kadangi jau esu treniravęs merginas Ispanijoje 1977 metais. Vėliau trejetą metų rengiau merginų stovyklas Izerlone, įkūriau tik merginoms skirtą komandą mano gimtajame mieste – Bylefelde“, - apie sprendimą tapti vyriausiuoju treneriu kalbėjo B.Haakė.

Tapęs vyriausiu rinktinės treneriu vokietis jau pradėjo dėlioti darbus bei dairosi į asistentus, dėl kurių sprendimas bus priimtas rugpjūtį.
 
„Merginų rinktinės pagrindas buvo suformuotas dar 2016 vasarį Kaune, Ramunės Maleckienės rengtoje stovykloje. Šiais laikais visame pasaulyje ledo ritulį žaidžia vis daugiau mergaičių, o daugumoje šalių jos jaunimo lygmenyje žaidžia lygiomis teisėmis su vaikinais.
 
Lietuvoje mes turime labai entuziastingas merginas, kurios savo laisvą laiką leidžia ant ledo. Tačiau norint būti sėkmingam, reikia įdėti darbo ne tik ant ledo. Dauguma merginų čiuožti pradėjo anksti, tad jos yra geros čiuožėjos. Kaip vyriausiam treneriui man reikės pamokyti jas žaidimo struktūros. Tai reiškia, kad visos žaidėjos turės žinoti, ką jos turės daryti su rituliu ir be jo.“
 
Treneris taip pat įsitikinęs, kad ruoštis čempionatui merginos turės pradėti gerokai anksčiau nei bus surengta jų stovykla, o svarbiausia bus pasiruošti fiziškai.
 
„Ar žinote, kodėl tokie žaidėjai kaip Jevgenijus Kuznetsovas ar Aleksandras Ovečkinas yra tokie stiprūs? Todėl, kad jie vasarą ant plastikinio ledo savo garažuose atlieka tūkstančius metimų. Kad galėtume varžytis Bulgarijoje turėsime būti fiziškai stiprūs. Tai reiškia, kad merginos turės bent du ar tris kartus per savaitę treniruotis, net jei tą darytų namie. Svarbiausias geros formos ženklas – ištvermė. Todėl labai svarbu penkis kartus kiekvieną savaitę nubėgti po penkis kilometrus.
 
IIHF reikalauja žaidimo lygoje, o mes Lietuvoje to dar neturime ir dėl to ateityje nebus lengva. Merginos, kurios nežais su vaikinais turės ir toliau rinktis treniruotis Elektrėnuose, kaip ir praėjusiais metais. Pats į Lietuvą atvyksiu spalio viduryje, o jau iki tol su merginomis bus pradėjęs dirbti mano asistentas. Mūsų tikslas yra išsikovoti vietą pasaulio čempionate ir kitiems metams. Viliuosi, kad mums užteks laiko tam pasiruošti.“
 
Šešerius metus Lietuvos vyrų rinktinės trenerio postą užėmęs B. Haakė taip pat prisiminė savo praleistus metus mūsų šalyje ir dar kartą patikino, jog jis ketina ir toliau padėti vystyti ledo ritulį mūsų šalyje.
 
„Mano šešeri metai dirbant Lietuvos rinktinėje buvo aukščiausias taškas mano ilgoje karjeroje. Per tuos metus mačiau progresą ir pats treniravau su didžiule aistra. Visi vaikinai norėjo tobulėti ir dirbo labai sunkiai. Auksas Kaune buvo puikus žingsnis ledo ritulio populiarinimui ir mūsų ekipa laimingais padarė tūkstančius sirgalių. 

Labai smagu, kad buvę žaidėjai dabar treniruoja vaikus ir įkuria akademijas. Turime daug talentų, tačiau, deja, ne visada pakanka laiko ant ledo treniruotėms ir rungtynėms. Padeda tai, kad vaikai gali žaisti su kaimyninių Latvijos ir Baltarusijos jaunimo komandomis. Tai yra labai svarbu, nes norint, kad augtų vyrų rinktinės lygis, reikia aukšto lygio mačų patirties kitose šalyse. Kaip jau minėjau, manau, kad reikėtų sukurti 12 ir 14 metų rinktines, kurios kas mėnesį vyktų į turnyrus Latvijoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse. Visgi, tai yra nelengva dėl daugelio aspektų – finansų, nenoro išleisti savo žaidėjus ir t.t.
 
Aš ir toliau noriu padėti Lietuvos ledo rituliui augti ir ateinančiais metais. Norėčiau prisidėti prie jaunimo programos ruošimo. Taip pat kitąmet planuoju surengti stovyklą skirtą visiems ledo ritulio mylėtojams: mažus žaidimus, kad visi smagiai praleistų laiką.“