Praėjusią savaitę Vilniuje virusios ledo ritulio aistros baigtos – „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre buvo sužaisti visi devyni mačai, o visų šešių turnyre dalyvavusių rinktinių žaidėjai jau grįžo į savo ekipas pratęsti klubinių sezonų. Pasibaigus karščiausiam metų ledo ritulio turnyrui Vilniuje, siūlome atkreipti dėmesį į svarbiausius praėjusios savaitės akcentus.
 
Lietuviai įvykdė savo užduotis
 
Nepaisant to, kad galutinėje „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ pozicijoje Lietuvos rinktinė liko vos penkta, šį turnyrą vertinti vien tik pagal užimtą vietą būtų neprotinga. Net ir patys rinktinės rezultatai – dvi pergalės ir pralaimėjimas baltarusiams 0:1, tikrai nebuvo tokie, kokius būtų galima vadinti itin nesėkmingais.
 
Vienas iš pagrindinių šio turnyro tikslų neabejotinai buvo naujojo trenerio Danielio Lacroix susipažinimas su nacionalinės ekipos žaidėjais bei artimiausiu rinktinės rezervu. Per beveik savaitę darbo rinktinės strategas galėjo iš arti pamatyti ledo ritulininkų sugebėjimus treniruočių metu ir rungtynėse, o tuo tarpu rinktinės atstovai susipažino su naujojo trenerio reikalavimais ir jo vadovavimo stiliumi.
 
Prieš turnyrą D. Lacroix teigė, jog šis turnyras bus puiki proga išbandyti artimiausią rinktinės rezervą bei padėti atlikti žingsnį į priekį jaunimo rinktinėse žaidžiantiems ledo ritulininkams. Tuo tarpu tarp rinktinės senbuvių buvo ieškoma naujų rinktinės lyderių, kurie galėtų vesti į priekį komandą tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Nepaisant to, jog tiek jaunimo, tiek veteranų tarpe buvo žaidėjų, kurie negalėjo atvykti į šį turnyrą ir padėti rinktinei, Vilniuje buvusių ledo ritulininkų pastangos tiek treniruotėse, tiek rungtynėse trenerių štabo nenuvylė ir šiame turnyre jie matė daugiau pozityvių ženklų, nei negatyvo.
 
Turnyro metu matėme daugybę eksperimentų tarp gynybos bei puolimo grandžių, buvo bandomi treniruotėse šlifuoti deriniai. Nors ne viskas rinktinės atstovams pavyko, maksimalios pastangos visų trijų mačų metu neturėjo nuvilti ir Lietuvos ledo ritulio rinktinę palaikyti susirinkusių žiūrovų, kurie savo palaikymo neišsižadėjo net ir patyrus apmaudžią nesėkmę prieš baltarusius.
 
Nuvertinti varžovai
 
Šių metų „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyro kovoms buvo stengiamasi surinkti šešias pajėgias rinktines, kurios galėtų tarpusavio kovomis padovanoti žiūrovams aukšto lygio dvikovų spektaklį. Nors prieš turnyrą buvo dvejonių dėl kai kurių rinktinių atsivežamų sudėčių pajėgumo, po jo vargu ar galima teigti, jog kuri nors rinktinė buvo kur kas žemesnio lygio nei jų oponentai. Visą tai sako ir turnyro, ir po jo sekusių mačų rezultatai.
 
Daug kalbų sulaukusi Žlobino „Metallurg“ komanda, kuri atvyko į Lietuvą atstovauti Baltarusijos rinktinę, iš karto po turnyro Vilniuje sugrįžusi į vietines kovas įrodė, kad šiuo metu ji yra puikios formos ir jos vadinti silpna tikrai negalima. Antradienio stipriausios Baltarusijos lygos kovose „Metallurg“ išvykoje 2:1 nugalėjo „Neman Grodno“ komandą, kurios pasiekimai kalba patys už save. „Neman“ yra Baltarusijos čempionė, šį sezoną kovojusi ir Čempionų lygos turnyre, kuriame ji nebuvo patrankų mėsa ir per šešis turus iškovojo dvi pergales, o jų sudėtyje yra ne vienas Baltarusijos nacionalinėje rinktinėje ar KHL lygoje žaidęs ledo ritulininkas. Negana to, taškai šiai ekipai yra itin reikalingi kovojant dėl namų arenos pranašumo svarbiausiose turnyro kovose, tad tikrai negalima sakyti, jog į šį mačą Baltarusijos čempionai pažiūrėjo pro pirštus.
 
Turnyrą laimėję latviai jau prieš atvykdami į Vilnių džiaugėsi galimybe rinktis žaidėjus iš sustiprėjusių Latvijos pirmenybių, o visą tai jie jau įrodė ir „Pramogų“ arenoje, kur savo lygį latviai pademonstravo pratęsdami pergalių seriją Baltijos šalių turnyruose. Pagrindinius žaidėjus atsivežę rumunai metė iššūkį visoms rinktinėms, o japonams visus geriausius savo ledo ritulininkus atsivežti sutrukdžiusi stichinė nelaimė neatėmė iš jų greičio ir kovos iki paskutinių akimirkų.
 
Bene geriausiai turnyro lygį apibūdina Estijos rinktinės pasirodymas: praėjusiame pasaulio čempionato IB divizione iki pat paskutinio mačo dėl aukso kovoję estai į šį turnyrą atsivežė visas savo žvaigždes, tarp kurių buvo ir trys stipriausioje Suomijos lygoje rungtyniaujantys ledo ritulininkai. Nepaisant to, Estijos rinktinė pergalių taip ir neiškovojo bei po trijų pralaimėjimų buvo priversta namo grįžti užėmę paskutinę poziciją.
 
Be jokios abejonės – kitų metų balandį pasaulio čempionate Kazachstane Lietuvos rinktinei teks gerokai sudėtingesnis iššūkis ir jų varžovai bus stipresni už praėjusią savaitę Vilniuje susirinkusias priešininkų komandas. Visgi, kaip ne kartą kartojo rinktinės nariai – laiko iki būsimų pasaulio pirmenybių dar yra, o „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras buvo tik pirmasis pasiruošimo laukiančiam čempionatui etapas.