Lietuvos ledo ritulio rinktinė po dviejų turų Pasaulio čempionato IA divizione lieka be taškų. Antrose rungtynėse lietuviai po atkaklios kovos 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) turėjo pripažinti šeimininkės Kazachstano nacionalinės komandos persvarą. Pastąrajai tai antroji pergalė iš tiek pat galimų.

Plačiau apie rungtynes:

Pirmajame kėlinyje šeimininkai sugebėjo išnaudoti turėtą kiekybinį pranašumą. Nerijus Ališauskas gavo dvi baudos minutes ir iki nuobaudos pabaigos likus 54 sekundėms kazachai išsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje Kazachstano rinktinė taip pat buvo pastebimesnė. 32-ą mačo minutę jie padvigubino savo pranašumą. Šiame kėlinyje lietuviai ir vėl 2 minutes žaidė mažumoje, tačiau šįsyk jiems pavyko atsilaikyti. Verta paminėti, kad Lietuvos rinktinė turėjo ir pirmą realią progą pasižymėti, tačiau į priekį pabėgusio Patriko Misiuko smūgiui pritrūko tikslumo.

Trečiasis kėlinys praktiškai iškart sugrąžino į rungtynes svečių komandą. Jau antrą kėlinio minutę lietuviai sušvelnino skirtumą - po Iljos Četvertako ir Ugniaus Čižo rezultatyvių perdavimų taikliai mušė gynėjas Arvydas Domeika. Lietuviai aktyviai bandė lyginti rezultatą, tačiau Kazachstano komanda gynyboje rungtyniavo užtikrintai. Galiausiai paskutinę pagrindinio laiko minutę šeimininkai pasiekė ir trečią įvartį - suklydo iki tol sėkmingai vartus gynęs Laurynas Lubys, kuomet tikėdamasis save pakeisti kitu rinktinės žaidėju ir bandyti užpulti atsitraukė nuo vartų. Tuo pasinaudojo kazachai.

Per visas rungtynes L.Lubiui pavyko atremti net 37 Kazachstano smūgius, kai tuo tarpu Lietuva ritulį į čempionato šeimininkų vartus siuntė 13 kartų.

Kitas rungtynes lietuviai žais ketvirtadienį 9:30 Lietuvos laiku prieš taip pat du pralaimėjimus patyrusią Vengrijos nacionalinę komandą. Kazachai ketvirtadienį santykius aiškinsis su taip pat kol kas nepralaimėjusia Pietų Korėjos komanda.