Lietuvos ledo ritulio rinktinė Pasaulio čempionato IA divizione išlieka be taškų. Ketvirtadienį lietuviai 1:4 (1:2, 0:2, 0:0) nusileido vengrams. Pastariesiems tai pirmoji pergalė.

Abi komandos kol kas nėra iškovojusios taškų, todėl mačas turi labai didelę reikšmę.

Plačiau apie rungtynes:

Susitikimo pradžia geriau susiklostė vengrams. Jie pasižymėjo 9 ir 16 minutėmis ir dar pirmajame kėlinyje įgijo 2 įvarčių persvarą. Tiesa, iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutę lietuviams pagaliau pavyko išnaudoti trečią kartą kėlinyje turėtą kiekybinį pranašumą - ritulį į vartus po Antano Boso perdavimo pasiuntė Tadas Kumeliauskas.

Antrajame kėlinyje vengrai mušė trečią savo įvartį, o kiek vėliau mušė ketvirtąjį ir pradėjo triuškinti lietuvius.

Trečiasis mačo trečdalis buvo įnirtingas, lietuviai turėjo ne vieną progą, tačiau T. Kumeliausko ir A. Boso progos baigėsi be įvarčių, tad lietuviai kol kas lieka be taškų.

Verta paminėti, kad vengrai rungtynių pabaigoje itin grubiai prasižengė prieš Nerijų Ališauską ir gavo net 5 minučių nuobaudą.

Lietuvos rinktinės naudingiausiu žaidėju šiame mače išrinktas Ugnius Čižas.

Lietuva IA čempionate lieka be taškų ir kitas rungtynes žais šeštadienį prieš Pietų Korėjos rinktinę, o sekmadienį - prieš slovėnus. Lietuviams reikia pergalės, norint apsaugoti vietą divizione.

Priminsime, kad į aukštesnį divizioną keliasi dvi pirmosios rinktinės, o į IB iškrenta prasčiausiai pasirodžiusi rinktinė.

Lietuva į IA pirmenybes pateko 2018 m. laimėjusi IB divizioną, kurio čempionatas buvo organizuojamas Kaune.