25-erių Lietuvos rinktinės puolėjas Paulius Gintautas praėjusį sekmadienį pradėjo jau septintą savo ledo ritulio sezoną Norvegijos Haldeno "Comet" komandoje. Tiesa, vienas naudingiausių 2019-2020 m. norvegų antrojo diviziono žaidėjų tikėjosi, kad būtent šis ruduo atneš permainas bei debiutą aukščiausioje Norvegijos ledo ritulio lygoje.

"Jau atsibodo šitam divizione sėdėt", - dar sausio mėnesį ledoritulys.lt aiškų klubo tikslą išreiškė kartu su kitu Lietuvos nacionalinės komandos puolėju Ugniumi Čižu "kometų" spalvas ginantis P.Gintautas.

Net kalbėjome apie tai, kad atvyksime į Haldeną gyvai pažiūrėti "Comet" rungtynių ir palaikyti lietuvių tandemą, tačiau atėjus koronaviruso pandemijai planai apsivertė aukštyn kojomis. Dar kovo mėnesį buvo sustabdytos visos Norvegijos ledo ritulio lygos, o tuo metu vienu diviziono lyderių buvusi Haldeno ekipa savo kišenėje turėjo kelialapį į rungtynių seriją dėl patekimo tarp geriausių norvegų ledo ritulio komandų. Tačiau galiausiai paaiškėjo, kad visas 2019-2020 m. sezono darbas bus nubrauktas ir viską reikės pradėti iš naujo. 

"Apmaudu, praeitais metais buvome surinkę tikrai gerą komandą. Per tiek laiko, kiek čia žaidžiu, suprantu, jog turėjom didžiausią šansą žengti aukščiau. Bet gaila, nes norvegų federacija nedavė galimybės žaisti kvalifikacinių varžybų", - po pergalingo sezono starto sekmadienį ledoritulys.lt sakė P.Gintautas, susitikime prieš "Furuset" ekipą pelnęs vieną įvartį ir atlikęs rezultatyvų perdavimą.

Kaip teigia P.Gintautas, šiame sezone viskas prasideda iš naujo. Gaila, kad tik koją gali pakišti ta pati besitęsianti COVID-19 pandemija. 

"Kol kas nieko aiškaus. Aišku, mūsų klube kitų tikslų ir negali būti. Visada žaidžiam tik dėl patekimo į aukščiausią divizioną. Tikimės, kad viskas bus gerai, bet tikrai nėra aišku, kaip čia su tais susirgimais bus, jei jų padaugės. Bet dabar žaidžiam ir tai gerai", - pasakojo vienas "Comet" lyderių.

P.Gintautas teigia, kad Haldeno mieste nėra juntama daug COVID-19 pandemijos atgarsių ir sergančių ne daug, tačiau šalia - Norvegijos sostinė Oslas, kur fiksuojami didesni užsikrėtusiųjų skaičiai. 

"Žmonės tiesiog čia saugosi ir be reikalo neina į lauką", - sakė P.Gintautas.

Anot puolėjo, tarpsezonyje Haldeno klubas pakeitė vyriausiąjį trenerį, tad šis pagrindinis pokytis įtakoja ir žaidimo braižą.

"Dabar reikia laiko komandai ir mums priprasti prie vienas kito. Daug dirbame prie taktinių aspektų. Komandos sudėtyje dar keitėsi tai, kad atvyko du geri puolėjai iš Švedijos. Jie yra žaidę aukščiausioje lygoje, turi patirties. Atrodome tikrai neblogai", - sakė ledo ritulininkas.

2019-2020 m. P.Gintautas sužibo kaip vienas naudingiausių lygos ledo ritulininkų - per 38 sezono rungtynes pelnė 36 įvarčius ir atliko 29 rezultatyvius perdavimus (65 tšk.). Kartu tai buvo vienas rezultatyviausių lietuvio karjeros sezonų, tačiau geros sportinės formos jis nespėjo pademonstruoti ne tik kovoje dėl patekimo į aukščiausią Norvegijos divizioną, bet ir atstovaujant Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate Lenkijoje.

Kaip jam pavyko išgyventi karantinį laikotarpį, sustabdytą sezoną ir galiausiai - rengtis naujam?

"Per karantiną patyriau stresą. Draugė turėjo gimdyti kovo gale, o Norvegijoje tik prasidėjo visa pandemija. Manęs nenorėjo net įleisti į ligoninę. Bet, ačiū Dievui, viskas praėjo gerai. Gimdyme dalyvavau ir draugę palaikiau", - ledoritulys.lt kalbėjo P.Gintautas, su drauge Karolina sulaukę pirmagimės.
 
Atėjus vasarai P.Gintautas pradėjo pasirengimą 2020-2021 m. sezonui, tačiau ir šis procesas buvo kiek apsunkintas.

"Vasarą buvo keista, nes visos miesto salės buvo uždarytos ir treniruotis su komanda negalėjome. Tad teko kažkaip pačiam bėgioti, namie sportuoti, o tai nelabai įprasta man. Bet daugmaž pasiruošiau sezonui, tai bus matyti, kas iš to gausis", - apie vėl naują startą, bet tą patį tikslą kalbėjo "Comet" klubo žaidėjas.