Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau kurį laiką turi naują vyriausiąjį trenerį, tai 49-erių kanadietis Danielis Lacroix, kuris jau stovėjo už nacionalinės komandos vairo "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyre. 

Lietuvos rinktinės laukia išbandymų kupini 2019-ieji metai. Mūsiškiai pirmą kartą varžysis pasaulio čempionato I-ojo diviziono A grupėje, o naujasis rinktinės treneris tikisi tinkamai paruošti komandą svarbioms kovoms.

"Lietuvos rinktinė turėjo išskirtinius metus. Su šalies legendomis Kasparaičiu ir Zubrumi rinktinė žengė toliau, o dabar negalima sustoti. Reikia judėti į priekį. Aš iš kiekvieno žaidėjo esu nusiteikęs išspausti maksimumą. Kai nuvyksime į turnyrą būsime gerai pasirengę ir sunkiai dirbsime ant ledo", - kalbėjo D. Lacroix.

Naujasis Lietuvos rinktinės strategas treniravime tikrai ne naujokas. Jis nuo 2006-ųjų darbuojasi Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) trenerių šabuose. Nuo to laiko jis spėjo padirbėti "New York Islanders", "Tampa Bay Lightning", "New York Rangers" bei "Montreal Canadiens" klubų vyr. trenerio asistentu. 

Prieš pradėdamas trenerio kelią, D. Lacroix pats rungtyniavo NHL. Jis lygoje iš viso sužaidė daugiau nei 200 mačų, o daugiau nei prieš 20 metų buvo Dainiaus Zubraus komandos draugas "Philadelphia Flyers" klube. Būtent šis legendinis Lietuvos ledo ritulininkas, tapęs šalies ledo ritulio federacijos vadovu, ir pakvietė D. Lacroix stoti prie rinktinės vairo. 

"Su Dainiumi esame kartu žaidę, mes vienas kitą pažįstame. Kai gavau pasiūlymą treniruoti Lietuvos rinktinę, jį priimti buvo lengviau, nes pažinojau Dainių. Tai man iššūkis, kuris turėtų padėti įgauti naujos patirties. Be abejo, aš noriu grįžti į NHL ir jeigu gaučiau kvietimą, ten ir išvykčiau. Esu pasakęs Lietuvos ledo ritulio federacijai, kad garantuotai dirbsiu vienerius metus, o dėl tolimensės ateities parodys laikas", - atviravo D. Lacroix.

Kalbėdamas apie Lietuvos rinktinės turimus resursus, D. Lacroix išskyrė mūsų ledo ritulininkų greitį: "Lietuvos žaidėjų stiprybė yra jų greitis. Rinktinė yra jauna ir kupina entuziazmo. Vyrai nebijo sunkiai dirbt, o aš noriu, kad taipt taptų mūsų vizitine kortele".

Primename, kad pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė varžysis kitų metų balandžio 29 - gegužės 5 dienomis.