Berndą Haakę 2018 m. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės vyriausiojo trenerio poste pakeitęs ir pasaulio čempionato IA diviziono pirmenybėse komandai vadovavęs Danielis Lacroix prieš pat Naujuosius metus debiutavo kaip Monktono "Wildcats" ekipos, rungtyniaujančios Kvebeko jaunimo lygoje (Kanada, QMJH), pagrindinis strategas.

Nors spalio mėnesį buvo skelbta, jog geras asociacijos "Hockey Lietuva" prezidento, legendinio ledo ritulininko Dainiaus Zubraus bičiulis 50-metis D.Lacroix, neradęs darbo NHL, ir toliau liks vadovauti Lietuvos rinktinei, dabar šie planai pakibo ant plauko ir Lietuvos rinktinei gali tekti ieškoti naujo stratego.

Anksčiau D.Zubrus yra minėjęs, kad D.Lacroix talentas Lietuvos rinktinėje nėra amžinas ir strategas bet kuriuo metu gali gauti patrauklų pasiūlymą iš už Atlanto.

Neoficialiais duomenimis, viena pagrindinių kandidatūrų užimti Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio postą - Kontinentinėje ledo ritulio lygoje (KHL) rungtyniaujančios Rygos "Dinamo" ekipos vyr. trenerio asistentas latvis Aigaras Ciprussas. Lietuvos nacionalinei komandai pagrindinis strategas bus reikalingas jau netrukus - Lietuva vasario 5-9 dienomis Slovėnijoje kovos olimpinės atrankos turnyre, o balandį Katovicuose (Lenkija) bandys iškovoti auksą IB diviziono pasaulio pirmenybėse.

D.Lacroix "Wildcats" klube debiutavo gruodžio 28 dieną. Išplatintame pranešime spaudai "Wildcats" prezidentas Robertas K.Irvingas teigia, kad kanadietis į klubą atsineša didžiulę trenerio darbo patirtį.

"Danas yra aistringas ledo ritulio žinovas. Tai jis parodo kiekvieną dieną. Džiaugiamės, kad jis prisijungė prie mūsų ir padės siekti pergalių", - teigė Monktono ekipos vadovas.

Pranešime pažymima, kad D.Lacroix 2014-2018 metais dirbo NHL "Montreal Canadiens" ekipoje vyr. trenerio asistentu. Jam taip pat teko darbuotis "New York Islanders", "Tampa Bay Lightning" ir "New York Rangers" klubuose, o prieš atvykdamas į "Moncton Wildcats" vadovavo Lietuvos rinktinei.

"Džiaugiuosi gavęs galimybę treniruoti "Wildcats". Tai stipri komanda ir aukščiausio lygio organizacija", - kalbėjo D.Lacroix.

Kanadietis jau dirbo Monktono komandoje vyriausiojo trenerio asistentu 2002-2006 metais - šiais sezonais "Wildcats" pavyko dukart patekti į QMJH finalus, o taip pat 2006 m. iškovoti Prezidento taurę.

D.Lacroix 1989 m. "New York Rangers" NHL naujokų biržoje pasirinko 33 šaukimu. Per septynerių metų karjerą pajėgiausioje pasaulyje ledo ritulio lygoje "kraštas" vilkėjo "Rangers", "Boston Bruins", "Philadelphia Flyers", "Edmonton Oilers" ir "New York Islanders" marškinėlius.