Lietuvos ledo ritulio rinktinė ketvirtadienį per Baltarusijos sostinę Minską pradėjo savo kelionę į pasaulio ledo ritulio IA diviziono čempionatą Kazachstane. Prieš rinktinei pasiekiant kaimynų sostinę, iš kurios laukia skrydis į pirmenybių šeimininkės šalį, Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix surado laiko pasidalinti savo mintimis apie rinktinės pasiruošimo stovyklą, traumą patyrusio Tado Kumeliausko svarbą ir laukiantį pirmenybių startą.
 
Po trečiadienį įvykusių draugiškų rungtynių su Lenkija, kuriose buvo iškovota pergalė 3:0, rinktinės trenerių štabas priėmė sprendimą dėl rinktinės sudėties. D. Lacroix teigimu, nors buvo sunkių sprendimų, situaciją kiek palengvino tai, jog paskutinėje stovyklos dalyje rinktinėje buvo vos keli žaidėjai, kurie turėjo palikti rinktinę.
 
„Buvo keletas sunkių sprendimų, bet paskutiniu metu mums jau nereikėjo atkabinti daug žaidėjų: kai aš prisijungiau prie rinktinės, mūsų komandoje jau buvo likę 26 žaidėjai, tad tai palengvino situaciją. Žinoma, atsižvelgiant į galimas traumas, visada stengiesi laukti paskutinės akimirkos. Turėsime jauną komandą, pasirinkome daug vaikinų, kuriems tai bus pirmasis čempionatas ir debiutas tokio lygio ledo ritulyje. Tikimės, kad šiame čempionate matysime jauną ir energingą komandą“, - kalbėjo kanadietis.
 
Iki galutinės sudėties paskelbimo liko vienas klaustukas: mače su Lenkija patirtas galvos sutrenkimas privertė Tadą Kumeliauską likti namuose ir viltis, jog pagerėjus jo būklei jis dar spės išvykti į Kazachstaną. Rinktinės trenerio teigimu –  septynis įvarčius pelnęs ir keturis rezultatyvius perdavimus per keturis kontrolinius mačus atlikęs Tadas yra svarbus narys šioje rinktinėje, todėl buvo priimtas sprendimas laukti šio puolėjo ir tikėtis, kad jis spės atsigauti iki čempionato starto ir galės prisijungti prie komandos draugų.
 
„Tadas yra svarbus žaidėjas šiai komandai, todėl mes nusprendėme palaukti. Jis nevyksta su rinktine, bet norime jam suteikti keletą dienų ir pasižiūrėti kaip jis jausis ir kokios bus jo galimybės žaisti. Bet kuriuo atveju, šiuo metu turime koncentruotis į tuos vaikinus, kurie dabar yra su mumis, bet mes viliamės, kad jo situacija po kelių dienų pagerės ir jis galės prisijungti prie rinktinės“.
 
Lietuvos rinktinė šiame pasiruošimo cikle sužaidė keturis kontrolinius mačus ir juose pergale džiaugėsi tris kartus, vienintelį kartą suklumpant prieš lenkus rungtynėse, kuriose prireikė pratęsimo. Kalbėdamas apie paskutinius komandos pasirodymus D.Lacroix pasidžiaugė tuo, kaip komanda tobulėja vykdydama jiems duotas užduotis.
 
„Man patiko tas vaizdas, kurį aš mačiau kontrolinėse rungtynėse su lenkais. Mano manymu, komanda žaidė su energija bei entuziazmu ir mums pavyko išnaudoti savo greitį kaip pranašumą prieš varžovus. Mes vis dar žaidėme siekdami įvertinti savo ledo ritulininkus, išbandėme daugybę skirtingų gynybos duetų bei puolimo trejetų siekdami pasižiūrėti, kurie žaidėjai geriausiai jaučiasi greta vienas kito. Turėjome sudėtingų situacijų gynyboje, tačiau žiūrint iš platesnės perspektyvos – tai, kaip žaidėjai įgyvendino mūsų sistemą bei reikalavimus, galiu pasakyti, kad mano auklėtiniai tobulėjo kiekviename mače, o tai yra svarbiausias dalykas“.
 
Draugiškose rungtynėse Lietuvos rinktinė užtikrintai atakavo varžovų vartus, bet gynyboje jie ne kartą susidūrė su problemomis. Per pirmuosius tris mačus 14 įvarčių praleidusios komandos trenerio teigimu problemų gynyboje buvo galima laukti, o jas išspręsti galima tik kolektyvinėmis pastangomis.
 
„Gynyba yra ta sritis, kurioje mes susidursime su didžiausiais išbandymais, vien dėl to, kad lyginant su praėjusiais metais, mes netekome keturių veteranų šioje pozicijoje. Dėl to savo komandoje mes turime tiek jaunų vaikinų, kurie užims pozicijas gynėjų grandyje. Atsižvelgus į tai, mums teks būti itin geriems ne individualiai, tačiau kaip žaidėjų grupei, žaidžiant komandinį žaidimą. Gynyboje turės sunkiai dirbti ne tik du gynėjai, tačiau visi penki aikštės žaidėjai. Tam mes skyrėme labai daug dėmesio treniruotėse: mokėme žaidėjus tiek ant ledo, tiek ir peržiūrų metu dirbant su vaizdo medžiaga. Tokių mokomųjų treniruočių mes turėjome beveik kiekvieną dieną, o pasižiūrėjus į tai, kaip jie atrodydavo po šių treniruočių, manau, kad mes tobulėjame šiame kontekste. Tačiau svarbiausias mūsų komandos akcentas bus gintis kaip komandai, puolėjams padedant gynėjams, ypač tada, kai ant ledo bus mažiau patirties turintys gynėjai.“
 
Per paskutinius tris mačus išryškėjo ir didžiausias šios rinktinės ginklas – kiekybinių persvarų realizacija. Per šį pasiruošimo ciklo iš viso lietuviai pelnė dešimt įvarčių žaidžiant daugumoje, o per paskutinius tris mačus kiekviename iš jų lietuviai varžovus už pražangas nubaudė po tris kartus.
 
Kalbėdamas apie šį žaidimo elementą, rinktinės treneris pasidžiaugė rinktinės progresu, išskyrė trenerio asistento Rono Pasco indėlį treniruotėse bei vylėsi, kad kontroliniuose mačuose sukaupta patirtis atneš rezultatus ir pasaulio čempionate, kuriame lauks mūšiai su dar stipresniais varžovais.

„Pasaulio čempionate varžovų gynybos bus stipresnės, o jos suteiks mums didesnį iššūkį siekiant išnaudoti kiekybines daugumas. Visgi, mes turėjome nemažai treniruočių dirbant ties šiuo žaidimo elementu, o kontrolinių rungtynių metu mes turėjome pakankamai progų išbandyti tai, ties kuo dirbome. Nežiūrint į tai, kad tai buvo draugiški susitikimai, rungtynių lygis buvo pakankamai aukštas, kad žaidėjai galėtų tai išpildyti prie oponentų spaudimo. Žinome, kad atvykus į pasaulio čempionatą viską išpildyti bus dar sunkiau, bet iki šiol padedami mūsų asistento Rono Pasco mes judame teisinga linkme ir turime du penketus, kuriuos mesdami ant ledo jaučiamės užtikrintai“.
 
Pasaulio čempionato IA diviziono startas įvyks pirmadienį, balandžio 29 dieną. Jau pirmuose dvejuose turuose rinktinei teks stoti į akistatas su šio diviziono favoritėmis Baltarusija bei Kazachstanu. Nepaisant šio faktoriaus, D.Lacroix tvarkaraščiu nesiskundė teigdamas, jog galimybė išbandyti savo jėgas su pajėgiausiais varžovais bus puikus savęs įvertinimas.
 
„Man asmeniškai tai nesudaro didelio skirtumo. Šios komandos veikiausiai džiaugiasi tuo, kad žais su mumis ir galės apšilti prieš svarbiausius mačus – manau, kad jie būtent taip žiūri į savo grafiką. Tačiau aš manau, kad mes turime kovoti su visais varžovais, tad nesu nieko prieš tai, kad pradėsime turnyrą prieš stipriausias komandas. Taip mes galėsime pasižiūrėsime kaip mes atrodome prieš aukščiausio lygio komandas šiame divizione.
 
Nemanau, kad šie varžovai mus nuvertins: manau, kad visos komandos ant ledo atiduos visą save. Asmeniškai savo komandą ruošiu atiduoti viską kiekviename susitikime ir laukiu to paties iš kolegų kitose rinktinėse“.