Lietuvos ledo ritulio čempionate (NLRL) dar kartą akis į akį susitiko lyderiaujantys Elektrėnų "Energija" ir "Kaunas Hockey" klubai. Nors laikinosios sostinės ekipa ir sugebėjo mesti rimtą iššūkį šalies čempionams, tačiau pirmenybių lyderiai apgynė namų sienas - 4:3 (0:1, 2:0, 2:2).

Klubai šį sezoną tarpusavyje žaidė trečią kartą. Pirmuose dviejuose mačuose "Energija" taip pat įrodė savo pranašumą.

Tiesa, "Kaunas Hockey" dar turės galimybių atsirevanšuoti. Nors "Energijai" reguliarijame sezone liko tik trys mačai, bet visus juos reikės žaisti būtent su Kauno klubu. 

Šiuo metu "Energija" su 39 taškais tvirtai užima pirmą vietą, tiesa 9 taškais atsiliekantys kauniečiai teoriškai dar gali išsiveržti į priekį. Jų be trijų laukiančių akistatų su "Energija" dar laukia ir susitikimas prieš Vilniaus "Geležinį Vilką".

Plačiau apie rungtynes:

iose rungtynėse pirmieji iššovė svečiai iš Kauno: Vytautas Jagelavičius puikiu perdavimu į pasimatymą su vienas prieš vartininką išvedė Donatą Kumeliauską, o šis padarė tai, ką moka geriausiai – tiksliu šūviu į viršutinį vartų kampą pelnė pirmąjį rungtynių įvartį (08:46, rez. perd. Jonas Stephanssonas, Vytautas Jagelavičius).

Po praleisto įvarčio „Energija“ bandė aktyviai žaisti puolime, bet geriausią progą per likusią kėlinio dalį ir vėl turėjo kauniečiai. Šį kartą pademonstravęs savo individualų meistriškumą ir greitį D. Kumeliauskas dar kartą pabėgo prieš varžovų vartininką, tačiau šį kartą tarpusavio dvikovą laimėjo Elektrėnų ekipos žaidėjas Maksimas Ponomarenko.

Antrajame kėlinyje ilgai dominavo gynyba, tačiau kėlinio pabaiga priklausė šeimininkams. Iš pradžių Rolandas Aliukonis (34:14, rez. perd. Donatas Vitte) realizuojant daugumą rezultatą išlygino, o vėliau gražią kombinaciją tiksliu smūgiu užbaigė Andrius Židkovas (38:12, rez. perd. Karolis Kubilius, Deividas Kazlauskas).

Savo sėkmingą atkarpą šeimininkai pratęsė ir prasidėjus trečiajam kėliniui, o šį kartą ritulį į vartus pasiuntė Aurimas Gaidauskas (44:47, rez. perd. D. Vitte). Visgi, tai neprivertė „Kaunas Hockey“ kapituliuoti, o intriga rungtynėse buvo sugrąžinta po kelių minučių, kai savo ekipos deficitą iki minimumo sumažino greitoje atakoje pasižymėjęs J. Stephanssonas (48:24, rez. perd. V. Jagelavičius).

Sugrįžusią intrigą „Energijos“ atstovai bandė panaikinti susigrąžindami dviejų įvarčių persvarą, kai po sėkmingo reido ritulį į vartus pavyko įskraidinti Maurui Baltrukoniui (53:52, rez. perd. Justinas Vėželis). Nepaisant to, kauniečiai dar kartą į tai atsakė savuoju įvarčiu, kai kiekybinę persvarą išnaudojo Sevelijus Morozovas (57:09, rez. perd. D. Kumeliauskas, Petras Nausėda).

Rungtynių pabaigoje elektrėniškiai užsidirbo dar vieną pražangą, o tai lėmė, jog paskutinės trisdešimt sekundžių tapo tikru „Energijos“ vartų šturmu. Visgi, net ir pakeitusi vartininką šeštu aikštės žaidėju bei susikūrusi ne vieną progą pasižymėti, ritulio į vartus „Kaunas Hockey“ taip ir nepasiuntė, tad mačas baigėsi „Energijos“ pergale 4:3.

Rungtynių video: