Prieš keletą dienų į Lietuvą atvykęs naujasis Lietuvos rinktinės treneris Danielis Lacroix pamažu prisitaiko prie laiko zonų skirtumo, o šiandien strategas pagaliau gavo progą daryti tai, kas ir suviliojo jį laikinai palikti Kanadą ir atvykti į Lietuvą – treniruoti nacionalinę mūsų šalies ledo ritulio rinktinę ir pabandyti ją pakelti į aukštesnį lygį. Po pirmosios naujiesiems auklėtiniams pravestos treniruotės 49-erių metų kanadietis pasidalino savo mintimis apie rinktinę bei jos laukiančius iššūkius.
 
Į Vilnių susirinkus daugumai nacionalinės rinktinės žaidėjų, prasidėjo ir naujojo šalies rinktinės trenerio darbas su savo auklėtiniais. Kartu su jam asistuojančiais Mike‘u McNamara bei Šarūnu Kuliešiumi ir Arūnu Aleinikovu, naujasis rinktinės strategas jau turėjo progą perteikti pirmuosius savo reikalavimus ir rinktinės atstovams. Antradienį įvykusioje Lietuvos rinktinės treniruotėje vis dar trūko septynių žaidėjų, tačiau naujajam rinktinės treneriui patiko žaidėjų nusiteikimas ir energija, su kuria jie dirbo treniruotėse.
 
„Mano pirmasis įspūdis apie rinktinę – man tikrai patiko jų energija. Žaidėjai buvo susikoncentravę ir su maksimalia energija pildė visus prašymus. Mūsų komandoje yra daug jaunų žaidėjų, o jų parodytas entuziazmas buvo tikrai maloniai nuteikiantis“, - po pirmosios treniruotės kalbėjo D. Lacroix.
 
Lietuvos rinktinė daug laiko ruoštis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrui neturi – po šiandien ir rytoj įvyksiančių treniruočių jų jau ketvirtadienį laukia akistata su Japonijos nacionaline rinktine. Būtent todėl, rinktinės strategas stengiasi neperkrauti savo auklėtinių galvos kebliais reikalavimais, tačiau stengsis mažomis detalėmis padėti rinktinei pasiekti geriausią galimą žaidimą.
 
„Per šias treniruotes savo žaidėjams sieksiu įdiegti paprastas taisykles ir konceptus. Nenoriu, kad jie labai stipriai galvotų apie žaidimo sistemą – noriu, kad jie žaistų laisvai ir per daug neapsikrovę savo galvų. Visgi, jie turi suprasti, kad jei tu nori sėkmės, yra keletas detalių, kurias tu turi atlikti.  Šiuo metu stengiuosi supaprastinti jų žaidimą, kad jie galėtų žaisti ir atskleisti savo talentą.“
 
Nacionalinėje rinktinėje šį kartą išvysime lygiai pusę pasaulio čempionate rungtyniavusių žaidėjų - 11, bet iš jų tik šeši dalyvavo antradienio treniruotėje. Treneris pripažįsta, kad tai sukelia papildomų problemų siekiant paruošti puolimo trejetus ir gynybos duetus, tačiau kanadietis pripažįsta, jog jam norėtųsi tęstinumo ir aikštėje matyti susižaidusių ir puikiai vienas kitą pažįstančių žaidėjų derinius.
 
„Šiuo metu mes negalime bandyti žaidime tų žaidėjų derinių, kurie rinktinėje buvo praėjusiame pasaulio čempionate, nes paprasčiausiai neturime pakankamai ten žaidusių ledo ritulininkų. Kai rytoj prisidės keletas kitų balandį rinktinėje žaidusių ledo ritulininkų ir turėsime daugiau žaidėjų, tuomet galėsime kreipti daugiau dėmesio į žaidėjų penketukus, kuriuos matysime laukiančiame turnyre. Man asmeniškai norėtųsi turėti tęstinumą ir sudaryti grandis iš žaidėjų, kurie žino vieni kitus ir yra gerai pažįstami, kad tas rinktinės pereinamasis laikotarpis būtų lengvesnis ir paprastesnis.“
 
Ketvirtadienį 19:00 val. D. Lacroix laukia pirmasis išbandymas už Lietuvos rinktinės trenerio vairo – mačas su Japonijos rinktine. Į kovą turėtų stoti dvi rinktinės, kurių pagrindiniu ginklu gali būti greitis, tačiau mūsų šalies nacionalinės ekipos strategas teigia, kad šiuo metu svarbiausia yra rūpintis savo rinktinės žaidimu.
 
„Manau, kad stebėsime dvi rinktines, kurios turi didelį greitį. Japonijos žaidime taip pat visada galima pamatyti aiškią struktūrą. Visgi, mums yra svarbiausia kreipti dėmesį į savo žaidimą – mūsų greitį, mūsų pasirodymą, mūsų plano įgyvendinimą. Šiuo momentu ne taip svarbu varžovas – mums reikia būti geriausia komanda, kokia mes galime būti. Mums dar liko viena treniruotė trečiadienį, taip pat komandos susirinkimas, kuriame mes galėsime šiek tiek pakalbėti apie mūsų žaidimo sistemą, kad galėtume geriau išpildyti norimą žaidimo planą.“
 
„Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras yra svarbi pasiruošimo dalis balandį Kazachstane laukiančiam pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizionui. Net ir nežiūrėdamas į tai, kad ne visi Vilniuje susirinkę žaidėjai pateks į planetos pirmenybes vyksiančių žaidėjų sąrašą, rinktinės treneris prieš šį turnyrą mato daugybę svarbių dalykų – nuo jaunimo įtraukimo į komandą iki naujų rinktinės vokalinių lyderių paieškų.
 
„Šis turnyras labai svarbus. Žinoma – ne kiekvienas čia esantis žaidėjas vyks į pasaulio ledo ritulio čempionatą, tačiau, kad Lietuvoje augtų ledo ritulys, dėl rinktinės ateities ir būsimų metų, yra labai svarbu, kad visi atvykę pamatytų kokia sistema mes dirbame. Taip pat atvykę žaidėjai turės progą pasimokyti iš veteranų, kurie žais šiame turnyre.
 
Tai yra labai gera galimybė jaunimui žengti žingsnį į priekį šalies rinktinių sistemoje pereinant nuo jaunimo iki nacionalinės ekipos, o taip pat tai yra gera galimybė ir kai kuriems veteranams prisiimti lyderių rolę, nes nemažai buvusių lyderių jau paliko rinktinę. Paskutinių trijų rinktinės kapitonų nebėra, tad tai atvėrė didelę skylę mūsų komandoje. Šis darbas dabar turės būti perleistas kitiems žaidėjams, kurie žengtų žingsnį į priekį ir prisiimtų lyderių rolę.“
 
D. Lacroix debiutą už Lietuvos rinktinės vairo galėsite stebėti jau lapkričio 8 dieną, ketvirtadienį, 19:00 val. „Pramogų“ arenoje. Lapkričio 10 ir 11 dienomis lietuviai sužais dar dvi dvikovas, o į visus mačus bilietus galite įsigyti bilietai.lt.
 
Turnyro tvarkaraštis:
Savaitės diena
Data
Laikas
Grupė
Rungtynės
Ketvirtadienis
Lapkričio   8
15:30
B
Latvija – Estija
Ketvirtadienis
Lapkričio   8
19:00
A
Lietuva – Japonija
Penktadienis
Lapkričio   9
15:30
B
Estija – Rumunija
Penktadienis
Lapkričio   9
19:00
A
Baltarusija – Japonija
Šeštadienis
Lapkričio   10
15:30
B
Rumunija – Latvija
Šeštadienis
Lapkričio   10
19:00
A
Lietuva – Baltarusija
Sekmadienis
Lapkričio   11
12:00
 
Rungtynės dėl 5-os vietos
Sekmadienis
Lapkričio   11
15:30
 
Rungtynės dėl 3-ios vietos
Sekmadienis
Lapkričio   11
19:00
 
Rungtynės dėl 1-os vietos (finalas)*
*nepriklausomai nuo rezultatų, paskutines turnyro rungtynes lapkričio 11 dieną žais Lietuvos ledo ritulio rinktinė