Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) ir viso pasaulio ledo ritulio bendruomenę antradienį pasiekė liūdna žinia. Eidamas 78-uosius metus mirė legendinis vartininkas Tony Esposito. Kaip pranešė, "Chicago Blackhawks" klubas, kuriame T. Esposito, praleido net penkiolika sezonų, ledo ritulio Šlovės muziejaus narys pralaimėjo kovą su kasos vėžiu.

T. Esposito NHL pirmenybėse iš viso žaidė 16 metų. Lygoje jis debiutavo su "Montreal Canadiens" apranga, tačiau praktiškai visą savo karjerą praleido būtent Čikagos klube.

"NHL, "Chicago Blackhawks" ir visas Čikagos miestas neteko viso pasaulio ledo ritulio šeimos nario. Nuo savo atvykimo į vėjuotąją Čikagą praėjo daug laiko - žaidėjas tapo tikra ikona, franšizės veidu, kuris paliko neišdildomą pėdsaką tiek ant ledo, tiek bendruomenėje", - sakė NHL generalinis komisaras Garry Bettmanas.

T. Esposito per savo karjerą šešiskart žaidė NHL visų žvaigždžių rungtynėse, be to trissyk buvo pripažintas geriausiu metų vartininku. 1988-aisias T. Esposito buvo įtrauktas į ledo ritulio Šlovės muziejų, ten jis pateko ketveriais metais vėliau nei jo brolis Philas. Tais pačiais metais "Blackhawks" į arenos palubes pakėlė 35-uoju numeriu pažymėtus T. Esposito marškinėlius.

2017-aisias metais T. Esposito buvo įvardintas tarp šimto geriausių visų laikų NHL žaidėjų.