Ledoritulys.lt NHL Qurantine cup e-sporto turnyre liko viena vienintelė serija (iki trijų pergalių), po kurios paaiškės pirmųjų pirmenybių čempionas.

Finale grumsis Lietuvos jaunimo rinktinėms atstovaujančio Eimanto Noreikos valdoma "Chicago Blackhawks" prieš "Edmonton Oilers", kurią valdo įspūdingą formą ne tik ant ledo, bet ir virtualiame žaidime rodantis Haldeno "Comet" (Norvegija) ir Lietuvos rinktinės puolėjas Ugnius Čižas.

Būtent U. Čižo valdomi "Oilers" ledo ritulininkai reguliariajame sezone užėmė pirmą vietą ir užsitikrino namų arenos pranašumą visuose atkrintamųjų etapuose. "Oilers" ketvirtfinalyje serijoje iki trijų pergalių sausai pranoko "Ottawa Senators" (Ugnius Čimbelis), o pusfinalyje 3-1 įveikė "New Jersey Devils", kurią valdė "Kaunas Hockey" žaidėjas Martynas Petrauskas. 

"Juodieji vanagai" iš Čikagos finalą pasiekė dar lengviau. "Playoffuose" pasiektos šešios pergalės iš tiek pat galimų ir eliminuotos "Anaheim Ducks" (Aivaras Bendžius, Vilniaus "Hockey Punks") ir "Florida Panthers" (Karolis Kasperavičius) komandos.

Tiesa, E. Noreika sulaukė dovanų ir iš varžovų. Pusfinalyje teko žaisti prieš klubą, kuris reguliariajame sezone užėmė vos septintą vietą - "Panthers". "Panteros" jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape po penkių mačų nugalėjo Lauryno Lubio valdytą "Tampa Bay Lightning". Pastarosios komandos galimybės žengti į ketvirtfinalį buvo daug didesnės nei Floridos žaidėjų, tą patvirtino ir reguliariajame sezone iškovota antroji vieta, tačiau net ir e-sporto ledas yra slidus ir pateikia netikėtumų.

Ko tikėtis ir laukti finale? Pasak trečią vietą reguliariajame sezone užėmusio E.Noreikos, planas lemiamose rungtynėse išlaikyti tolygų žaidimą ir nepridaryti kvailų klaidų. "Manau bus įtempta ir intriguojanti kova", - ledoritulys.lt sakė Švedijoje rungtyniaujantis puolėjas.

"Oilers" ir "Blackhawks" reguliariajame sezone sužaidė po vienas rungtynes išvykoje ir namuose bei pasidalino po pergalę. Pirmajame susitikime Edmontono ekipa 6:4 nugalėjo Čikagos ledo ritulininkus, bet jau kitame mače "Blackhawks" 6:3 įrodė savo pranašumą. Tad finalas iki trijų pergalių žada įspūdingų e-įvarčių.

Tam pritaria ir "Edmonton Oilers" žaidėjus Playstation4 platformoje valdantis U. Čižas.

"Reguliaraus sezono varžybos parodė, kad visi gali nugalėti visus, tai bus panašiai ir čia, meistriškumo finale užteks kiekvienam. Laimės turbūt tas, kas labiau susitvarkys su įtampa ir nedarys brangiai kainuojančių klaidų", - kalbėjo Lietuvos rinktinės puolėjas.

Tad NHL e-sporto lygos superfinalo pradžia - jau šiandien.