Daugumoje pasaulio lygų reguliarusis čempionato sezonas artėja prie kulminacijos ir klubai jau netrukus pradės svarbiausius savo sezono mačus. Ne išimtis ir antroji pagal pajėgumą Šveicarijos lyga – „Swiss League“, kurioje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas, kuris su „EHC Kloten“ klubu bandys sugrįžti į stipriausią šios šalies lygą. Prieš laukiančias svarbiausias sezono akistatas lietuvis sutiko papasakoti apie savo sezoną, nelengvą praėjusių metų patirtį bei ateities tikslus.
 
Nelengva pažintis su žaidėjų nuoma ir „EHC Kloten“ pasitikėjimas
 
Šią vasarą E. Krakauskas turėjo priimti svarbų sprendimą: po šešių metų žaidimo „Biel-Bienne“ klube, kur jis sėkmingai peržengė Šveicarijos jaunių ir jaunimo pirmenybių iššūkius, puolėjas ir klubas nusprendė pasukti skirtingais keliais ir nutraukti savo bendradarbiavimą. Po išsiskyrimo su pirmąja savo stotele Šveicarijoje, lietuviu pasitikėjo „EHC Kloten“ klubas, kuris žaidėjui ne tik suteikė galimybę įrodyti, kad jis yra vertas žaisti aukščiausiose šios šalies lygose, tačiau ir aiškią rolę, kurios ledo ritulininkui taip trūko praėjusiame sezone bei besąlyginį pasitikėjimą – 21-erių metų ledo ritulininkas nepraleido nė vienos akistatos viso šio sezono metu.
 
Pernai savo pirmajam sezonui ne jaunimo lygmenyje E. Krakauskas buvo išnuomotas į kitą „Swiss League“ komandą „HC Ajoie“. Visgi, ten žaidėjui sulaukti tvirtos rolės komandoje nepavyko: jis buvo mėtomas tarp įvairių puolimo trejetų, o neretai net nepatekdavo į rungtynių paraišką bei buvo siunčiamas į trečios pagal pajėgumą Šveicarijos lygos „HC Sion-Nendaz 4 Vallees“ klubą. Po tokių nepastovių metų, puolėjas neslėpė, jog būtent tvirta rolė naujoje komandoje buvo vienas iš svarbiausių dalykų ir suteikė jam kur kas didesnį pasitikėjimą savimi nei jis turėjo pernai.
 
„Tvirta rolė komandoje – tai pirmas svarbiausias dalykas, kai esi naujas žaidėjas komandoje. Praėjusį sezoną to neturėjau, todėl buvo labai sunku. Tai reiškia tikrai daug. Mano manymu, tai daug keičia patį sportininko žaidimą, nes taip įgaunamas žymiai didesnis pasitikėjimas savimi“, - per čempionato pertrauką, atsiradusią dėl tarptautinių mačų, kalbėjo žaidėjas.
 
Praėjęs sezonas iš Kretingos kilusiam žaidėjui atnešė nemažus išbandymus. Tuomet porą sezonų aukščiausioje Šveicarijos jaunimo lygoje tarp rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų tvirtai žengęs lietuvis pagaliau sulaukė dienos, kai jis šioje šalyje nebebuvo laikomas legionieriumi, o tai atvėrė jam naujas karjeros galimybes. Tiesa, „Biel-Bienne“ šanso aukščiausioje šalies lygoje taip greitai žaidėjui suteikti nesiruošė ir lietuviui teko išbandyti šioje šalyje įprastą praktiką, kai perspektyvus ledo ritulininkas yra išsiunčiamas įrodyti savo vertę žemesnės lygos klubuose.
 
Išvykęs įrodinėti savo vertės „Swiss League“ pirmenybėse rungtyniaujančioje „Ajoie“ ekipoje, E. Krakauskas įsitikino, kad nuomoto ledo ritulininko dalia nėra tokia lengva. Lietuvis neslepia, jog į išnuomotą žaidėją žiūrima kiek kitaip, o viso sezono metu jam teko susidurti su dėl šio statuso atsirandančiais iššūkiais.
 
„Skirtumas tarp to, kai esi išnuomotas ir priklausai vienai komandai, jaučiasi labai. Kai esi išnuomotas, tai visą laiką turi būti pasiruošęs bet kurią dieną kovoti už du skirtingus klubus, du skirtingus miestus. Tau gali paskambinti vėlai vakare ir pasakyti, kad rytoj ryte tu turi būti kitos ekipos treniruotėje. Todėl mintimis yra žymiai sunkiau susikoncentruoti į vieną komandą. Taip pat, jeigu turi kokią nors problemą, tada nežinai į ką kreiptis: ar į klubą su kuriuo esi pasirašęs kontraktą, ar į tą, kuriame dabar žaidi. Tai nėra taip lengva“, - atskleidžia Lietuvos ledo ritulio rinktinės narys, kuriam pernai teko sužaisti mačus trijuose skirtinguose klubuose.
 
Tvirtos rolės „Ajoie“ komandoje neturėjimas ir mėtymas per klubus turėjo akivaizdžios įtakos ir puolėjo pasirodymams. Per visą praėjusį sezoną „Swiss League“ pirmenybėse jis surinko vos tris rezultatyvumo balus – tiek pat, kiek jis vos per savaitę 2017-ųjų balandį surinko atstovaudamas Lietuvos rinktinei pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionate Belfaste. Kad E. Krakauskas gali daug daugiau žinojo ne tik mūsų rinktinės gerbėjai, tačiau ir „EHC Kloten“ vadovybė, kuri nepaisydama ne pačio įspūdingiausio debiutinio sezono antrajame pagal pajėgumą Šveicarijos divizione pasiūlė jam dviejų metų sutartį.
 
„EHC Kloten“ – netikėtą nuosmukį patyrusi ir naujai suburta komanda
 
„EHC Kloten“ komandai ši vasara iškėlė dar neregėtus iššūkius. Tuomet dar prieš ketvertą metų stipriausios šalies „National League“ finale žaidusi komanda patyrė šokiruojančią nesėkmę: ne tik liko paskutinė lygoje, tačiau ir pralaimėjo kovą dėl išlikimo ir nugarmėjo ten, kur ji nebuvo 57-erius metus – į antrąją šalies lygą.
 
Pasitraukimas į antrąjį šalies divizioną lėmė ir priverstinius pokyčius komandos sudėtyje: kone visi praėjusio sezono lyderiai persikėlė į kitus klubus, o neskaičiuojant kelių progų gavusio jaunimo, „EHC Kloten“ pavyko išsaugoti vos septynis praėjusį sezoną rungtyniavusius ledo ritulininkus, iš kurių dauguma atliko epizodinį vaidmenį. Todėl E. Krakausko ir daugiau nei tuzino kitų į klubą atvykusių žaidėjų šį sezoną laukė nelengva užduotis: ne tik atrasti tarpusavio ryšį tarp naujai suburtos komandos draugų, tačiau ir susidoroti su žmonių požiūriu į tai, kad iš aukštesnės lygos atvykęs klubas turi lengvai traiškyti visus savo varžovus.
 
Pirmojo rimto išbandymo ilgai laukti nereikėjo: pradėjusi sezoną trims pergalėmis iš eilės, „EHC Kloten“ įkrito į duobę bei pralaimėjo net septinis mačus iš eilės. Visgi, vėliau šiam klubui pavyko įrodyti, kad jie yra pasiruošę varžytis dėl sugrįžimo į aukščiausiąją lygą bei sugrįžti į pergalių kelią ir pirmąjį čempionato ketvertą.
 
„Manau, kad sezoną pradėjome gana neblogai, bet po to turėjome sunkų laikotarpį, kai pralaimėjome septynis mačus iš eilės. Visgi, komanda susiėmė ir vėl atsistojo ant kojų. Manau, kad nėra taip lengva, kai visa komanda yra nauja, ji žaidžia naujoje lygoje ir visi tikisi, kad dabar ji turi prieš visus varžovus laimėti 10:0, nes tas klubas iškrito iš aukščiausios lygos. Apskritai, šiuos metus vertinu labai gerai“, - apie sezoną kalbėjo E. Krakauskas.
 
Paklaustas apie tai, kodėl vienu metu ši ekipa gali patirti septynis pralaimėjimus iš eilės, o vėliau užfiksuoti dar ilgesnę pergalių seriją, mūsų šalies atstovas teigė, jog tokias skirtingas atkarpas lemia daugybė mažų detalių.
 
„Mano manymu tai lemia daug skirtingų mažų dalykų: treniruotės, prieš rungtyninis pasiruošimas, nusiteikimas, žaidėjų sveikatos būklė, psichologinis spaudimas ir taip toliau. Tačiau svarbiausia esant pralaimėjimų serijai nepalūžti, o su tuo, manau, kad mūsų komanda labai gerai susitvarkė.“
 
Artimiausias tikslas – sugrįžimas į aukščiausią Šveicarijos lygą
 
Prieš čempionato pertrauką ketvirtoje pirmenybių pozicijoje buvusi „EHC Kloten“ komanda laisvą nuo rungtynių savaitę veltui laiko neleido: E. Krakauskui su komandos draugais teko keturios dienos itin sunkių treniruočių, o vėliau žaidėjams buvo suteiktos trys dienos pailsėti nuo ledo ritulio ir atsipūsti. Jau šiandien ši ekipa pradeda svarbiausią sezono dalį: iš pradžių ji žais tris finalines reguliaraus sezono akistatas, kurios gali juos arba pakelti, arba nuleisti pora pozicijų aukščiau. Jau netrukus startuos ir atkrintamosios varžybos, kuriame triumfavęs klubas stos į akistatą su silpniausia „National League“ komanda dėl vietos aukščiausioje šalies lygoje.

Apie nieką kitą kaip tik viso šio kelio perėjimą galvoja ir „EHC Kloten“ komanda, kuri turi puikių argumentų dėl to, kad jiems priklauso vieta tarp stipriausių šalies komandų. Šveicarijos taurėje E. Krakauskas su komandos draugais du kartus įrodė, kad jie nebijo aukščiausioje lygoje lyderiaujančių klubų. Iš pradžių ši ekipa šokiravo tuo metu „National League“ pirmavusią „Biel-Bienne“ komandą, o prie pergalės prieš buvusį klubą rezultatyviu perdavimu prisidėjo ir puolėjas iš Lietuvos. Kiek vėliau prieš tokią pačią poziciją tuo metu užėmusią „Zug“ ekipą iki pergalės pritrūko vieno kėlinio: dviejų įvarčių pranašumą panaikinę varžovai galiausiai juos įveikė 4:3 ir nutraukė fantastišką „EHC Kloten“ žygį.
 
Kaip pripažįsta E. Krakauskas, šie mačai su pirmenybių lyderiais suteikė papildomo pasitikėjimo savo jėgomis visai komandai.
 
„Žinoma, kad šie mačai davė didžiulį pasitikėjimą. Juo labiau, kad pergalė prieš „Biel-Bienne“ buvo pasiekta tuo sunkiu laiku, kai lygoje pralaimėjome septynias rungtynes iš eilės, o laimėti rungtynes prieš tuo metu pirmą vietą aukščiausioje lygoje užėmusius varžovus buvo labai didelis pliusas tiek ir žaidėjams, tiek ir visam klubui. Tai visiems buvo kiek netikėta, bet mes įrodėme, kad galime varžytis su bet kokia komanda bei laimėti.“
 
Žiūrėdamas į ateitį, septintą savo sezoną Šveicarijoje rungtyniaujantis lietuvis artimiausiu metu save ir toliau mato šioje šalyje. Dešimt rezultatyvumo balų (4 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai) šį sezoną jau surinkęs puolėjas viliasi pakilti į stipriausią Šveicarijos lygą, o apie kitas šalis pagalvotų tik sėkmės joje atveju.
 
„Kol kas tikrai neplanuoju ar galvoju keisti šalies. Dabar didžiausias tikslas būtų pakilti atgal į aukščiausią lygą ir ten turėti tvirtą vietą komandoje bei būti labai pavojingu puolėju priešininkų komandoms. O po to, jei viskas puikiai sektųsi, tada jau būtų galima pagalvoti ir apie išvykimą kitur“, - atskleidė puolėjas 2015-2016 metų sezone tapęs pirmuoju lietuviu debiutavusiu aukščiausioje Šveicarijos lygoje.
 
Lapkritį E. Krakauskas trumpam buvo palikęs savo klubą bei išvyko į Lietuvą ginti šalies garbę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Nors laimėti pirmosios vietos mūsų šalies atstovams nepavyko, puolėjas neslepia, jog naujasis rinktinės treneris Danielis Lacroix jam paliko puikų įspūdį.
 
„Naujasis treneris paliko tikrai labai gerą įspūdį. Iškart jautėsi, kad treneris atvyko iš aukščiausio lygio ledo ritulio pasaulio ir puikiai žino ką daro.“
 
Į rinktinę puolėjas turėtų sugrįžti jau balandį, tačiau jis neslepia, kad prieš laukiantį istorinį pasirodymą pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione, pirmiausia jam reikia užbaigti pradėtus darbus klube ir su juo prisiminti tą jausmą, kurį jis patyrė su Lietuvos rinktine triumfavęs balandį Kaune vykusiame čempionate.
 
„Kol kas stengiuosi koncentruotis vien į klubą bei į laukiančias atkrintamąsias varžybas. Man tai yra labai svarbu, o tai itin svarbu ir visam klubui. Svajoju su „EHC Kloten“ komanda patirti tą jausmą, kurį mes balandį patyrėme su rinktine. Dabar tai yra kaip artimiausia svajonė, o po to visomis jėgomis kovosiu ir už savo šalį.“