Olimpinės atrankos starte skaudžią nesėkmę susitikime prieš turnyro šeimininkus slovėnus patyrę lietuviai daug laiko atsipūsti neturi - šiandien 16:30 stoja į kovą prieš jau pažįstamus varžovus japonus. Su Japonija paskutinį kartą Lietuvos nacionalinė komanda žaidė 2018 m. lapkritį Vilniuje vykusiame "Turkish Airlines" taurės turnyre.

Tuomet rinktinės vyriausiojo trenerio poste debiutavo dabar jau stratego kėdę palikęs kanadietis Danielis Lacroix. Tąkart lietuviai parodė charakterį ir nugalėjo svečius iš Azijos po baudinių serijos 3:2. Dar 2018 m. gegužę Lietuvos nacionalinė komanda prieš Japoniją iškovojo daug svarbesnę pergalę, vėliau nutiesusią į IB diviziono pasaulio čempionato auksą pirmenybėse Kaune.

Tada lietuviai net 6:1 sutriuškino japonus. Ši pergalė žymi ir tuo, kad tai buvo pirmoji ir istorinė Lietuvos ledo ritulio rinktinės pergalė prieš Japoniją.

Tačiau šie rezultatai - jau liko praeityje. Per kelerius metus japonų veteranai rinktinėje vietas užleido jaunimui ir Jesenicės mieste pagrindiniu smuiku grieš vos 160 cm ūgio puolėjas Tomoya Uchigo, Yushiro Hirano, Kenta Takagi, Shogo Nakayima, Yuto Osawa, gynėjas Ryo Hashimoto. Individualiai stiprūs žaidėjai japonams leidžia sudaryti tolygius žaidimo penketus.

Bene didžiausia japonų stiprybė yra ta, kad komanda suburta iš pagrinde šalies nacionalinėje lygoje rungtyniaujančių žaidėjų - kaip pavyzdys, net aštuonis ledo ritulininkus delegavo "Oji Eagles" klubas. Tai reiškia, kad susižaidimas Azijos atstovams leis geriau suprasti vienas kitą ir žaisti taip mėgiamą greitą ledo ritulį.

Abejoms rinktinėms tai yra puiki proga iš naujo susipažinti prieš balandį Katovicuose (Lenkija) vyksiantį pasaulio IB diviziono čempionatą, kur Lietuva sieks vėl pakartoti 2018 m. triumfą ir pakilti laipteliu aukščiau į IA grupę.

2019 m. pasaulio čempionatuose Lietuvai vėl teko žengti žingsnį atgal ir po kovų Nursultane (Kazachstane), iškovojus vieną pergalę prieš Pietų Korėją, sugrįžti į IB divizioną. Tuo tarpu Japonija IB kovose liko trečia, nusileidusi vėliau čempionams tapusiems rumunams, netikėtai suklupusi prieš Nyderlandus ir prieš lenkus.

Pirmenybėse rezultatyviausiai Japonijos gretose žaidė gynėjas Hiroto Sato, pelnęs vieną įvartį ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei "kraštas" Yushi Nakayashiki (4 įv., 1 rez. perd.). Pastarojo žaidėjo pavardės olimpinės atrankos Slovėnijoje paraiškoje nėra.

Japonai ketvirtadienio startą pradėjo galingai 9:0 įveikdami kroatus.

Rungtynių Lietuva - Japonija pradžia - 16:30, o susitikimą tiesiogiai transliuos Sport1. Tiesioginę transliaciją taip paip pat galite stebėti ir ledoritulys.lt portale.

Kitame atrankos mače 19:00 kovos Slovėnija ir Kroatija.