Prieš keletą dienų Lietuvos ledo ritulio pasaulį sudrebino netikėta žinia - šiemet NLRL pirmenybėse neišvysime titulą ginančios Elektrėnų "Energijos" komandos. Anksčiau šio klubo atstovai pasitraukimo priežasčių nedetalizavo, tačiau ledoritulys.lt portalą pasiekė ekipos laiškas, kuriame nurodoma, jog susiklostė tokia situacija, kad komanda paprasčiausiai neturi kur rungtyniauti. 

Pateikiame jums neredaguotą "Energijos" laišką:

Informuojame, jog daugkartinis Lietuvos Čempionų klubas „ENERGIJA“ paruošęs daugybę ledo ritulininkų įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms, komandos vadovų sprendimu nutarė nedalyvauti 2019/2020 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate.

Ruošiantis šiam ir keliems sezonams prieš tai buvo trikdžių ir nesklandumų, tačiau juos pavyko išspręsti. Komanda buvo suformuota konkurencinga ir planavome siekti išlaikyti lyderių pozicijas Lietuvos čempionate. Pagrindinė „ENERGIJA“ komandos nedalyvavimo priežastis yra konfliktas su Elektrėnų ledo rūmų nuomotoju. Vienas iš klubo steigėjų, Elektrėnų miesto Savivaldybė, nepadėjo susitarti dėl ledo nuomos dėl nurodytos priežasties, jog neturi juridinių kontrolės svertų esamam čiuožyklos nuomotojui (tiek treniruotėms, tiek rungtynėms) ir matome, kad ledo rūmų nuomotojui mūsų vykdoma veikla bei arenoje vykstantys renginiai nerūpi.

Dėl šios priežasties klubui „ENERGIJA“ neturint savo namų arenos, nebuvo pirminio pagrindo iš ko sudaryti komandą. Tai yra svarbiausias dalykas - įsipareigojimai prieš lygą, kad mes būsim pajėgūs vykdyti organizuojamas varžybas ir be abejo komandos treniruotes. Esant tokiai neaiškiai situacijai daugelis žaidėjų, norėdami turėti užtikrintumą ir nenutrūkstamą treniruočių ciklą, susitarė su kitomis komandomis.

Dabartinis ledo rūmų nuomotojas (V. Škadauskas) pateikė klubui bendradarbiavimo sutartį, kuri buvo tiesiog sveiku protu nepaaiškinama. Su ledo rūmų nuomotoju pabandžius spręsti šią problemą, buvo atsakyta “man neįdomu - aš esu verslininkas”. Niekaip negalime suprasti, kaip taip atsitiko, kad daugiametė čempionė Elektrėnų miesto komanda „ENERGIJA“ buvo priversta likti gatvėje. Sutartyje buvo pasiūlyti mokesčiai, kurie kelis kartus viršijo gaunamą paramą iš savivaldybės, skirtą susimokėti už ledo nuomą, o be viso to, klubui reikėjo dar ir papildomų lėšų inventoriui ir žaidėjų atlyginimams, kurias buvo priversti teikti privatūs rėmėjai.

Deja, susiklosčius šiai situacijai, netekome ir rėmėjų. Esame sunerimę, jog ledo ritulio gerbėjai praranda galimybę stebėti aukščiausio lygio rungtynes Lietuvos mastu. Klubui „ENERGIJA“ kasmet blogėjant sąlygoms dėl ledo nuomos, o šįmet tapus visiškai neadekvačioms, bendros kalbos nepavyko rasti visą sezono pasiruošimo laikotarpį (3 mėnesius). Dėl šios situacijos buvo priimtas sprendimas nedalyvauti čempionate. Alternatyvų dėl kitų čempionatų ar lygų taip pat negalėjome svarstyti dėl tos pačios priežasties.

Pabrėžiame, jog klubas „ENERGIJA“ ir toliau vykdo savo veiklą. Žaidėjai, kurie parodė ištikimybę ir lojalumą, toliau treniruojasi kartu su klubo „ENERGIJA“ mėgėjų komanda. Darome „namų darbus“: treniruojamės, tariamės su savivaldybe (buvo keli susirinkimai, bet kol kas nieko nepavyko susitarti), palaikome santykius su esamais ir ieškome naujų rėmėjų. Jeigu pavyks susitarti dėl savo namų arenos nuomos, planuojame teikti projektus ir kitąmet planuojame grįžti į Lietuvos čempionatą ar užsienio lygas.