Savaitgalį Lietuvos ledo ritulio čempionate prasideda pusfinalio kovos, kuriose tęsis dar reguliariajame sezone pradėti miestų derbiai - "Baltų ainiai" prieš "Kaunas Hockey" ir "Hockey Punks" prieš "Energija-Geležinį Vilką". Šįmet mūsų šalies pirmenybės turėjo galimybę sustiprėti pandemijos akivaizdoje - Lietuva buvo viena valstybių, kurios aukšto meistriškumo sporto renginių ypatingai nestabdė koronaviruso plitimas, o kovos buvo tęsiamos su trumpa pertrauka. Tai mūsų šalies ekipoms leido pakviesti pajėgesnių legionierių bei dar sustiprinti savo sudėtis artėjant sezono pabaigai.

Lietuvos pirmenybėse klubai savo sudėtis koreguoti galėjo iki sausio 31 dienos. Paskutinėmis sausio dienomis tuo pasinaudojo beveik visos komandos - į Vilniaus "Hockey Punks" sugrįžo Ilja Želtakovas bei iš Elektrėnų "Energijos-GV" perėjo Arnas Misiukas, "Baltų ainiai" pasikvietė net kelis jaunus žaidėjus iš Čekijos, reguliaraus sezono nugalėtojas papildė legionierių gretas žaidėjais iš Rusijos, Suomijos bei buvusiais "Baltų ainių" ledo ritulininkais, o "Energija-GV" į savo gretas įtraukė Konstantiną Isaevą, Dmitrijų Beliakovą, Michailą Evstignejevą, į atkrintamąsias nepatekusios "Energija Hockey-HC Klaipėda" komandos vartininką Maksimą Ponomarenko bei pastaruosius dvejus metus Norvegijoje rungtyniavusį Ilją Četvertaką. 

23-ejų puolėjas antrus metus iš eilės pradėjo antrojoje Norvegijos lygoje rungtyniaujančioje "Hasle/Loren" ekipoje, tačiau kaip 2019-2020 m., taip ir dabartinio sezono jam nepavyko baigti Oslo klube. Norvegijos antrosios lygos čempionatas šalies ledo ritulio federacijos sprendimu dėl koronaviruso pilitimo grėsmės buvo sustabdytas sausio viduryje. Tuo metu I.Četvertakas "Hasle/Loren" sudėtyje 2020-2021 m. sezone buvo surinkęs 25 taškus - 11 įvarčių ir 14 rezultatyvių perdavimų per 25 susitikimus. Oslo klubas savo ruožtu lygoje užėmė 6-ą vietą su 32 taškais. Norvegiją į Lietuvą skubiai iškeitęs I.Četvertakas spėjo į nuvažiuojantį traukinį - atsidūrė Elektrėnų "Energija-GV" sudėtyje ir taip gavo galimybę pratęsti ledo ritulio sezoną, nelaukiant sugrįžimo ant ledo Norvegijos pirmenybėse.

Ne daug trūko, kad Lietuvoje atsidurtų ir du kiti ne paskutiniu smuiku Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinėje griežiantys puolėjai iš Norvegijos - Haldeno "Comet" tandemas Ugnius Čižas ir Paulius Gintautas. Lietuvių duetas dažnai Norvegijoje būna pagrindiniais komandos pergalės kalviais ir yra vieni naudingiausių pirmenybių ledo ritulininkų - P.Gintautas prieš čempionato sustabdymą užėmė 10 vietą lygoje (37 tšk.), o elektrėniškis U.Čižas buvo 18-as (32 tšk.). Tiesa, jam už nugaros statistinėje lentelėje liko ir dar vienas Norvegijoje žaidžiantis Lietuvos atstovas, "Furuset" puolėjas Danielius Bogdziulis (31 tšk.).

Pasak "Comet" ledo ritulininko P.Gintauto, antrasis iš eilės sezonas Norvegijoje yra kupinas nežinios. Kai dėl įsibėgėjančios pasaulinės pandemijos 2020 m. kovą buvo sustabdytas ne vienos šalies čempionatas, Haldeno klubas tuo metu ruošėsi kovoti dėl patekimo į aukščiausią Norvegijos ledo ritulio lygą, o 25-erių lietuvis rodė puikią sportinę formą. Tačiau visi 2019-2020 m. sezono rezultatai pateko į istoriją, kai pirmenybės buvo tiesiog "nurašytos", o 2020-2021 m. rungtynės pradėtos kaip naujas sezonas.

"Dėl sezono niekas neaišku. Nukelinėjamas kas dvi savaites. Gali būti, kad iškart žaisime kvalifikacinius mačus, o gal iš viso nutrauks pirmenybes. Niekas neaišku. Šiuo metu lauki ir nežinai, ko laukti", - padėtį ledoritulys.lt apibūdino P.Gintautas.

Kaip teigė žaidėjas, jam 2020-2021 m. sezonui teko ruoštis namų sąlygomis, tad dabartinis čempionato sustabdymas yra palankesnis bent tuo, kad nutiko žiemą - čiuožimo arenos yra uždarytos, tačiau dėl oro sąlygų galima treniruotis ir atvirame lauke. 

Žaidėjas prasitarė, kad jeigu būtų tinkamai susiklosčiusios galimybės, sezoną, kaip ir I.Četvertakas, su kuriuo "Comet" ekipoje rungtyniavo 2018-2019 m., būtų pratęsęs Tėvynėje. Lietuvoje paskutinį sykį P.Gintautas žaidė prieš septynerius metus 2013-2014 metais ir buvo vienas tuo metu ir Baltarusijos čempionate žaidusios Elektrėnų "Energijos" lyderių (70 tšk. - 42 įvarčiai, 28 rez. perd. per 44 mačus). 

"Būtume važiavę į Lietuvą pabaigti sezono. Tačiau čia visi vis laukia, kada pratęs, tad nespėjom", - neišsipildžiusiais planais dalinosi P.Gintautas.

Prieš Norvegijos antrosios lygos sustabdymą sausio 19 dieną U.Čižo ir P.Gintauto "kometos" užėmė trečiąją vietą su 45 taškais per 24 rungtynes ir atitinkamai 20 ir 21 tašku atsiliko nuo pirmenybių lyderių "Lorenskog" ir "Ringerike" ekipų.

Kaip Lietuvos pirmenybes būtų pakeitę pajėgių nacionalinės rinktinės žaidėjų sugrįžimas - belieka spėlioti. Tačiau jau dabar Lietuvos čempionate ne vienerius metus žaidžiantys ledo ritulininkai džiaugiasi atsiradusiais naujais veidais, aršesne kova dėl kiekvieno ledo centimetro ir, be abejo, nauja patirtimi su dar nematytais arba jau pamirštais varžovais.

Taigi šeštadienį - 17 valandą Kauno ledo arenoje - "Kaunas Hockey" prieš "Baltų ainius", o sekmadienį 15:00 Vilniaus Pramogų arenoje - "Hockey Punks" prieš "Energija-GV". Klubai pusfinaliuose kovoja iki trijų pergalių. Rungtynes tiesiogiai transliuos "Hockey Lietuva" Youtube platformos kanalas, o nuorodas į transliaciją galėsite rasti ir ledoritulys.lt.