Vilniaus Pramogų arenoje pirmadienį startuoja Pasaulio jaunimo U20 IIA diviziono čempionatas. Jame dėl aukso medalio ir patekimo į aukštesnį IB divizioną kovoja šešios rinktinės - Didžioji Britanija, Japonija, Serbija, Rumunija, Lietuva ir Ispanija.

Planetos pirmenybės vyks nuo sausio 6 iki 12 dienos. Lietuvos nacionalinė komanda visas rungtynes žais žiūrovams patogiausiu laiku - 19 valandą.

Ledoritulys.lt šioje naujienoje apžvelgia detales, kurios pravers, norintiems daugiau žinoti apie šį Vilniuje vyksiantį renginį.

Bilietai ir bilietų kainos. Bilietais prekiaujama Bilietai.lt platformoje, o bilietų kainos į vienas varžybas prasideda nuo 6,80 EUR. Abonementas į visas čempionato rungtynes kainuoja 24 eurus.

Kas žaidžia Lietuvos rinktinėje? Lietuvos garbę gina Tėvynėje ir užsienyje rungtyniaujantys žaidėjai, o rinktinei vadovauja kanadietis strategas Dougas Boulangeris. Komandos sudėtyje yra žaidėjai, rungtyniaujantys aukščiausioje Suomijos jaunimo lygoje - tai puolėjas Martynas Grinius ir vartininkas Laurynas Lubys. Pastarasis, "Liepaja HK" (Latvija) gynėjas Paulius Rumševičius, "Dallas Snipers" žaidėjas Arvidas Domeika jau yra spėję kojas apšilti ir atstovaudami Lietuvos vyrų rinktinei.

Kas yra čempionato žvaigždės? Nors ką tik pasibaigusiame Pasaulio jaunimo Elito diviziono čempionate Čekijoje žibėjo būsimi NHL žaidėjai, ateities pajėgiausios planetos lygos ledo ritulininkų galime išvysti ir Vilniuje. Arba bent jau tų, kurie bus pašaukti NHL naukokų biržoje. Plačiau apie tai galite skaityti straipsnyje "Kokias būsimas žvaigždes išvysime"? Spauskite čia

Kokia pirmenybių sistema? IIA čempionate dalyvauja šešios rinktinės, tad kiekviena sausio 6-12 dienomis sužais po penkis mačus - po kartą su kitomis rinktinėmis. Geriausiai pasirodžiusi ekipa lipa laipteliu aukščiau - į IB divizioną, o blogiausiai - krenta žemiau - į IIB.

Atkrintamosios varžybos žemesniuose nei Elito divizionuose nėra vykdomos.

Kas nutiko prieš metus? 2019 m. čempionatuose Elito divizioną laimėjo Suomija, o iš jo iškrito Danija. IA laimėjo Vokietija, o iškrito Prancūzija, IB laimėjo Slovėnija, o iškrito Japonija, IIA laimėjo Estija, o iškrito Pietų Korėja, IIB laimėjo Serbija, o iškrito Meksika, III divizioną laimėjo Kinija.

Jau tapo aišku, kad 2021 metų planetos pirmenybėse Elite nematysime Kazachstano, o jį pakeis Austrija. Iš IA žemyn iškrito Slovėnija, o į IA pakilo Vengrija. Į IIA iškrito paskutinę vietą IB čempionate užėmę italai.

Kas pakils į IB pirmenybes arba iškris į IIB divizioną, paaiškės netrukus Vilniuje.

Kaip lietuviams sekėsi praeitame čempionate? 2019 m. IIA pirmenybės vyko Taline (Estija). Lietuvos rinktinė pasipuošė sidabro medaliais, turnyrinėje lentelėje surinkusi 11 taškų. Auksą iškovojo estai, sąskaitoje turėję 14 taškų. Bronza atiteko Didžiajai Britanijai (9 tšk.).

Koks rungtynių tvarkaraštis ir kur vyks rungtynės?

Rungtynės vyksta Vilniaus Pramogų arenoje, adresu Ąžuolyno g. 9.

Lietuva visomis dienomis savo rungtynes žais 19 valandą.

Sausio 6 d., pirmadienis:

Didžioji Britanija vs Japonija - 12 valandą
Serbija vs Rumunija - 15:30
Lietuva vs Ispanija - 19:00

Sausio 7 d., antradienis:

Japonija vs Rumunija - 12 valandą
Ispanija vs Serbija - 15:30
Lietuva vs Didžioji Britanija - 19:00

Sausio 8 d., trečiadienis - poilsio diena

Sausio 9 d., ketvirtadienis 

Japonija vs Ispanija - 12 valandą
Didžioji Britanija vs Rumunija - 15:30
Lietuva vs Serbija - 19:00

Sausio 10 d., penktadienis

Ispanija vs Didžioji Britanija - 12 valandą
Serbija vs Japonija - 15:30
Rumunija vs Lietuva 19:00

Sausio 11 d., šeštadienis - poilsio diena

Sausio 12 d., sekmadienis 


Didžioji Britanija vs Serbija 12 valandą
Rumunija vs Ispanija 15:30
Japonija vs Lietuva - 19:00

Kur stebėti rungtynes, jei negaliu atvykti į areną? Visas čempionato rungtynes galite stebėti Hockey Lietuva Youtube kanale arba mūsų portale www.ledoritulys.lt. Kiekvienos dienos ryte patalpinsime nuorodą į tiesioginę transliaciją.