Jau pirmadienį Vilniaus „Pramogų“ arenoje startuoja 2020 metų pasaulio jaunimo IIA diviziono čempionatas, kuriame lietuviai stos į kovą su Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Serbijos, Rumunijos ir Japonijos rinktinėmis. Į Vilnių jau susirinko visos komandos, kuriose bus ir ne viena išskirtinė asmenybė. Siūlome atkreipti dėmesį į dešimt šiame čempionate rungtyniausiančių ledo ritulininkų.

Alejandro Burgos Ramirezas (puolėjas, 19 metų, Ispanija)

Tokio amžiaus žaidėjai dažniausiai savo šalyse yra vadinami jos ateitimi, tačiau A. Ramirezas jau dabar drąsiai gali būti vadinamas ir Ispanijos ledo ritulio dabartimi. Jis ne tik spėjo debiutuoti savo šalies nacionalinėje rinktinėje, bet ir buvo vienu iš jos puolimo lyderių. Vos 18-kos debiutavęs stipriausioje Prancūzijos lygoje, šis ledo ritulininkas sėkmingai tęsia karjerą šioje šalyje, o dabar jam atėjo metas įrodyti savo meistriškumą žaidžiant su bendraamžiais ir išlaikyti rinktinės pozicijas IIA divizione.

Yusako Ando (puolėjas, 16 metų, Japonija)

Tokio lygio talentų šiame divizione sutikti galima itin retai. Patekti į stipriausią JAV jaunimo lygą (USHL) pavyksta toli gražu ne kiekvienam žaidėjui, o tai pasiekti dar iki savo 16-tojo gimtadienio apskritai gali tik vienetai. Negana to, vien buvimu šioje lygoje Y. Ando apsiriboti nežadėjo ir prieš išvykdamas į rinktinę jis buvo tarp 50 rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų, būdamas vienintelis tokio amžiaus žaidėjas 50-tuke. Žaidimo skaitymas, kūno valdymas, greitis, technika ir visiems matomas potencialas rodo, kad Japonija sulaukė neeilinio talento, kuris sausį yra pasiruošęs prisistatyti ir Vilniaus publikai.

Eduardas Casaneanu (gynėjas/puolėjas, 19 metų, Rumunija)

Universalus rumunas, galintis žaisti abejose pozicijose, bet šioje rinktinėje jį dažniausiai turėtume matyti vedantį komandos puolimą. E. Casaneanu yra vienintelis į Vilnių atvykstančios Rumunijos rinktinės žaidėjas, kuris jau žaidė nacionalinėje komandoje ir iš ten parsivežė visam gyvenimui įstrigusius įspūdžius – kartu su vyrų komandos nariais jis nustebino pasaulį laimint IB diviziono kovas ir atsidūrė per žingsnį nuo pasaulio elito. Kažko panašaus jis norėtų ir jaunimo rinktinėje, bet norint į Rumuniją grįžti su medaliais, ši rinktinė turės sulaukti itin svaraus šio žaidėjo indėlio.

Paulius Rumševičius (gynėjas, 19 metų, Lietuva)

Tyliai, bet užtikrintai savo karjeroje į priekį žengiantis Paulius galbūt ir nesužibės šio čempionato rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje ar geriausiųjų kategorijose, bet 19-mečio pastarųjų metų pasiekimai kalba patys už save. 2018 metų lapkritį paskutinę akimirką į stipriai atnaujintą Lietuvos rinktinę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyro metu pakviestas elektrėniškis savo darbu per paskutinius metus karjeroje padarė rimtą šuolį į priekį. Debiutavęs nacionalinėje rinktinėje ir įsitvirtinęs Latvijos aukščiausioje lygoje, jis į savo arsenalą įtraukia vis daugiau ginklų, o jo tobulėjimas itin malonus bei reikalingas ir gynėjų trūkumą pastaruoju metu jaučiančiai Lietuvos rinktinei.

Marko Dragovičius (puolėjas, 18 metų, Serbija)

Jei reikėtų surasti vieną labiausiai prisidėjusį asmenį Serbijos rinktinės kilimui į aukštesnį divizioną, visų akys pirmiausiai turėtų krypti į M. Dragovičių. Mažiausias ir smulkiausias šios rinktinės narys ant ledo maudė visus žemesnio diviziono gynėjus, tapdamas rezultatyviausiu savo komandos žaidėju, o pernai jis jau debiutavo ir nacionalinėje Serbijos rinktinėje. Vikrusis puolėjas ir šiemet bus pagrindinė serbų viltis pateisinti jų ambicingus tikslus išsilaikyti šiame divizione.

Yu Sato (puolėjas, 17 metų, Japonija)

Rezultatyvus sezonas Rusijos aukščiausioje jaunučių lygoje, ne ką mažiau prastas žaidimas Suomijos aukščiausioje jaunimo lygoje – pastaruosius du metus dviejų prestižinių Europos šalių konkurenciją atlaikęs Y. Sato šiemet pasiruošęs tą patį padaryti ir Kanadoje. Nors vienoje iš trijų stipriausių šios šalies jaunimo lygų jis nėra toks rezultatyvus, jo pasirodymo pakanka tam, kad 17-metis patektų tarp minimų žaidėjų, kurie pretenduoja jau kitąmet būti pašaukti NHL naujokų biržoje. Norint pasiekti šią svajonę vienas iš Japonijos rinktinės lyderių turės sėkmingai užbaigti sezoną, o pirma galimybė tam – savo talento įrodymas Vilniuje žaidžiant su pora metų vyresniais varžovais.

Cade‘as Nelsonas (puolėjas, 18 metų, Didžioji Britanija)

Ledo ritulio šeimoje augęs puolėjas seka tėvo pramintais takais ir savo svajonės vaikosi JAV – jis sėkmingai rungtyniauja antroje pagal pajėgumą šios šalies jaunimo lygoje (NAHL). Jau pernai šiame lygmenyje sėkmingai žaidęs puolėjas šiemet atvyksta dar labiau pasiruošęs fiziniam kontaktui, o jo techniniai sugebėjimai abejonių nekelia nuo pat pirmo momento, kai šis užsivilko Didžiosios Britanijos jaunių rinktinės aprangą.

Martynas Grinius (puolėjas, 18 metų, Lietuva)

Kai visi signalai rodė į tai, kad dėl dviejų sunkių peties ir kelio traumų košmariškus metus išgyvenęs M. Grinius iš tribūnų bus priverstas stebėti ir jaunimo čempionatą Vilniuje, užsispyrimas, kovingas charakteris ir sunkus darbas lėmė tai, kad Suomijoje žaidžiantis puolėjas jau vilki Lietuvos rinktinės aprangą ir ruošiasi svarbiausioms metų kovoms. Per pastaruosius metus vos kiek daugiau nei mėnesį rungtyniniu tempu mėgautis galėjęs žaidėjas ant ledo sugrįžo itin skambiu pasirodymu kontroliniame mače su britais, o Lietuvos rinktinės gerbėjams belieka viltis, kad niekada nepasiduodančiam puolėjui traumos liko praeityje ir čempionatas Vilniuje bus puikus atsispyrimo taškas prieš būsimas ateities aukštumas.

Alexas Grahamas (puolėjas, 16 metų, Didžioji Britanija)

Jauniausias Didžiosios Britanijos rinktinės narys, kuriam piešiama šviesiausia ateitis iš visų jos žaidėjų. Žengdamas NHL naujokų biržoje praėjusią vasarą pašaukto Liamo Kirko pėdomis, A. Grahamas kai kur netgi pranoksta savo kolegą, o britai tikisi, jog Šefilde per penkmetį gali išaugti dvi stipriausios planetos lygos duris praversiančios asmenybės. Tarptautiniams išbandymams pasiruošęs 16-metis pasaulio čempionate sieks įrodyti, jog žadą atimančių talentų šiame divizione turės ir britai.

Laurynas Lubys (vartininkas, 19 metų, Lietuva)

Pastaruosius dvejus metus nepakeičiamai asmenybei Lietuvos rinktinės vartuose buvusiam L. Lubiui ateinanti savaitė bus paskutinė šio amžiaus lygmens kovose. Geriausio vartininko titulas šiame divizione jam buvo skirtas jau pernai, o po patirties nacionalinėje rinktinėje, klaipėdietis grįžta atvesti rinktinę į tas aukštumas, kuriose ji buvo jam pirmą kartą prisijungus prie rinktinės 2016 metais. Suomijoje tobulėjantis ir neabejotinai daugiausiai patirties tarp visų čempionato vartininkų turintis L. Lubys gali tapti esmine figūra rikiuojant čempionato medalininkus, o jo stabilaus ir užtikrinto žaidimo Lietuvos rinktinei reikės visos ateinančios savaitės metu.