Jau rytoj Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradės paskutinį pasiruošimo pasaulio čempionatui etapą ir prieš išvyką į Kazachstaną sužais du kontrolinius mačus su Lenkijos rinktine.
 
Į Lietuvą jau atvykusiai ir pirmadienį pirmąją treniruotę surengusiai Lenkijos rinktinei tai taip pat paskutinis pasiruošimo pasaulio čempionatui etapas. Tiesa, šios rinktinės po praėjusių pirmenybių apsikeitė vietomis: Lietuva užėmė Lenkijos vietą IA divizione, o lenkai iškrito į IB divizioną. Praėjusių metų pirmenybėse lenkai antrose rungtynėse įveikė Slovėniją, bet patyrusi pralaimėjimus kituose keturiuose mačuose, nepalankiai susiklosčius kitiems mačams, iškrito į žemesnį divizioną.
 
Prieš laukiančias rungtynes su lietuviais lenkai laiko veltui nešvaistė – dar balandžio 10 ir 12 dienomis jie sužaidė du mačus su būsimais lietuvių varžovais vengrais. Pirmajame susitikime nusileidę varžovams tik po baudinių serijos 1:2, vėliau jie turėjo pripažinti varžovams pranašumą 2:4.
 
Žiūrint į tarpusavio rungtynių istoriją, lenkai yra itin neparankūs varžovai mūsų rinktinei. Iš viso per penkioliką tarpusavio susitikimų lietuviams triumfuoti pavyko triskart, o per pastarąjį dešimtmetį mūsų rinktinei oficialiuose mačuose varžovų įveikti taip ir nepavyko. Oponentai laimėjo visus keturis susitikimus pasaulio čempionatuose bei vienintelę akistatą olimpinių žaidynių atrankoje. Arčiausiai pergalės lietuviai buvo 2014 metais pasaulio čempionate Vilniuje, kai Lietuvos rinktinė varžovams nusileido tik po dramatiškos kovos 2:3 ir užleido jiems pirmąją vietą grupėje.
 
Paskutinį kartą akis į akį šios rinktinės susitiko 2016 metais Katovicuose įvykusiame draugiškame mače, kuriame ir vėl pranašesni buvo lenkai iškovoję pergalę 8:2. Mūsų rinktinės gretose pasižymėjo ir šiuose mačuose varžovų vartininką medžiosiantis Emilijus Krakauskas bei šiemet rinktinei padėti negalintis Artūras Laukaitis.
 
Pirmoji šių komandų akistata jau antradienį – 16:30 val.