Trečiadienį Lietuvos ledo ritulio čempionate buvo net keli "pirmieji kartai" - lygos debiutantai Kauno Baltų ainiai-HC Klaipėda po pratęsimo 4:3 nugalėjo "Kaunas Hockey" ledo ritulininkus ir taip iškovojo pirmuosius taškus sezone. Tai taip pat buvo pirmasis pirmenybių lyderių kluptelėjimas.

Toks rezultatas buvo netikėtas, vertinant ankstesnio Kauno ekipų derbio galutinius skaičius - prieš savaitę "Kaunas Hockey" lygos naujokus sutriuškino 20:2.

Ir nors šįkart "Kaunas Hockey" žaidė ne pagrindinės sudėties, o komandos gynėjas Petras Nausėda ant ledo sugrįžo po kirkšnies traumos, Baltų ainiai-HC Klaipėda ledo ritulininkai į rungtynes žengė atlikę namų darbus.

Pasak vieno iš pergalės kalvių, du įvarčius susitikime pelniusio puolėjo Martyno Miliūno, galutinį rezultatą nulėmė varžovų analizė prieš rungtynes.

"Aišku, didelis faktorius buvo, kad varžovai nežaidė pilna sudėtimi. Bet tai negali būti pasiteisinimas. Mūsų komanda po truputį atrodo geriau, įsivažiuojam į ritmą. Juk kai kuriem komandos žaidėjams tai apskritai pirmas toks čempionatas", - ledoritulys.lt teigė Baltų ainių-HC Klaipėda žaidėjas, dėl traumos praleidęs pirmąją tarpusavio akistatą.

M.Miliūno teigimu, įsibėgėjanti komanda jau turi daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, tvirčiau jaučiasi ir jis pats.

"Komanda yra jauna, visur yra vietos tobulėti. O tas reikalauja laiko. Aišku, didelį darbą padarė ir vartininkas. Jis demonstruoja gerą žaidimą. Mes tikimės, kad pergalių bus ir daugiau", - ledoritulys.lt sakė M.Miliūnas.

Kaunas Baltų ainiai-HC Klaipėda po penkių susitikimų Lietuvos čempionate užimą paskutinę, 4-ąją vietą vietą. Tiek antroje, tiek trečioje vietoje esančios Vilniaus "Hockey Punks" ir "Geležinis Vilkas" klubai savo sąskaitoje turi po 7 taškus. Tiesa, "pankai" yra žaidę vienomis rungtynėmis mažiau. Turnyrinės lentelės vienvaldžiais lyderiais išlieka "Kaunas Hockey" ledo ritulininkai - per šešis susitikimus surinkta 14 taškų.

Kitas rungtynes lygos debiutantai žais lapkričio 27 dieną Vilniuje prieš "Hockey Punks".