Lietuvos ledo ritulio čempionate įvyko dviejų turnyrinės lentelės kaimynų akistata.

Sekmadienį Elektrėnuose vietos „Energija“ po permainingos kovos 6:3 įrodė savo pranašumą prieš „HC Klaipėda“ komandą. Elektrėniškiams pergalė leido pasivyti varžovus turnyrinėje lentelėje, nepaisant to, jog jie yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau nei jų oponentai iš uostamiesčio.

Rungtynėse pirmasis įvartis krito jau ketvirtą minutę kai vienas prieš vartininką pabėgęs Donatas Kumeliauskas (03:21, rez. perd. Aurimas Gaidauskas, Simonas Valivonis) tiksliu metimu nepaliko varžovams jokių šansų. Nepaisant to, jog per likusį pirmojo kėlinio laiką abi komandos turėjo ne vieną galimybę daugumai ir progų įvarčiams, daugiau įvarčių per jį nekrito.

Antrasis kėlinys startavo netikėtu „HC Klaipėda“ įvarčiu, kai mažumoje greitos atakos metu ritulį į vartus pasiuntė Arnas Palšauskas (21:14). Tuo sėkminga klaipėdiečių atkarpa nesibaigė ir netrukus gavę progą daugumai, jie po Sergejaus Smurovo įvarčio (24:28, rez. perd. Aleksejus Zubeno, Timuras Muginovas) įsiveržė į priekį.

Susigrąžinti savo pranašumą „Energijai“ pavydo dar antrajame kėlinyje. Iš pradžių daugumą realizavo Karolis Krasilnikovas (27:32, rez. perd. Dmitrijus Rabčukas, Dominykas Motiejūnas), o vėliau komandoms jau žaidžiant lygiomis sudėtimis pasižymėjo Mantas Marcinkevičius (34:50, rez. perd. A. Gaidauskas).

Savo pranašumą galutinai „Energijai“ pavyko įrodyti trečiojo kėlinio metu. Du Andrejaus Beznosovo įvarčiai (46:23, rez. perd. D. Kumeliauskas ir 52:31, rez. perd. Egidijus Binkulis, A. Gaidauskas) leido jiems įgyti solidžią persvarą, kurios nepakeitė ir rungtynių pabaigoje įvykęs apsikeitimas tiksliomis atakomis. Klaipėdiečių gretose tikslus buvo A. Palšauskas (58:43, rez. perd. S. Smurovas), o į jo įvartį atsakė Dmitrijus Rabčukas (58:58, rez. perd. Karolis Krasilnikovas, Jaromiras Šusterovas).

„Rungtynės buvo tikrai neblogos, jas sėkmingai pradėjome. Kol žaidėjai vykdė mūsų planą, viskas neblogai sekėsi, bet po pelnyto įvarčio žaidėjai pradėjo žaisti labiau taip kaip nori, todėl ilgai teko laukti mūsų antrojo įvarčio. Šaunu, kad laimėjome, turėjome daug momentų, kurių neišnaudojome. Apskritai gerai žaidė abejų komandų vartininkai, o pačios rungtynės momentais buvo tikrai geros“, - po pergalės įspūdžiais dalijosi „Energijos“ treneris Arūnas Aleinikovas.