„Istorija baigėsi“, - šyptelėjo 45-erių Darius Kasparaitis, nulipęs nuo Kauno „Žalgirio“ arenos ledo. Lietuvos ledo ritulio legenda įgyvendino savo svajonę atstovauti gimtosios šalies nacionalinei komandai ir traukiasi iškovojęs aukso medalį, rašo sportas.info.

Vyriausias visų laikų pasaulio čempionato pirmojo diviziono B grupės žaidėjas kitąmet jau nesivils rinktinės aprangos A grupės varžybose, kelialapį į kurias lietuviai laimėjo šeštadienį Kaune finišavusiame turnyre.
„Visi žinojome, kad bus nelengva. Ir vis dėlto mūsų svajonių komanda laimėjo pirmąją vietą. Labai malonu taip baigti karjerą. Dabar su Dainiumi keliausime atgal į Floridą ir ten gyvensime“, - kalbėjo olimpinis čempionas.
 
D.Kasparaitis profesionalo karjerą baigė 2009 m. O nuo 2014 m. jis kasmet atvažiuodavo į gimtinę ir atstovaudavo Vilniaus „Hockey Punks“ klubui šalies čempionate, nes tai buvo viena sąlygų, leidusių buvusiam Rusijos rinktinės žaidėjui apsivilkti Lietuvos nacionalinės komandos aprangą.
 
Po paskutiniųjų karjeros rungtynių D.Kasparaitis apsikabino su kita Lietuvos rinktinės žvaigžde Dainiumi Zubrumi. 

„Nepamenu, ką vienas kitam pasakėme. Bet aš dėkingas Dariui, kad jo sportinis užsispyrimas mus čia atvedė. Labai malonu žaisti Lietuvoje, ant savo ledo, prie savų žiūrovų ir pabaigti čempionatą taip, kaip niekada nebuvo pavykę. Mes nusipelnėme šios pergalės. Bet bent jau dabar manau, kai tai buvo mano paskutinės rungtynės. Beveik garantuoju, kad ir Darius nežais, bent jau man taip sakė“, - tikino profesionalo karjerą baigęs dar 2016 m., bet, D.Kasparaičio paragintas, pernai vėl stojęs ant pačiūžų ir per pusmetį pasirengęs pasaulio čempionatui.

Pasak D.Zubraus, lemiamos rungtynės su estais nebuvo lengvos: „Bet rungtynės dėl aukso niekada nebūna lengvos. Varžovai žaidė labai gerai, stengėsi, kaip galėjo. Labai malonu, kai pavyksta laimėti tokį mačą.  

Visą laiką sakiau, kad mūsų didžiausias priešas yra mes patys. Gerbiame visus varžovus, bet visada reikia galvoti apie savo žaidimą, diktuoti rungtynių tempą. Mes tai ir padarėme. Dabar mūsų komanda daug geresnė, nei 2014 m. Reikia toliau kelti žaidimo lygį ir galvoti, kaip išsilaikyti ten, kur mes dabar patekome. Reikia naujo mąstymo. Mes šį kartą nepralaimėjome nei vienerių rungtynių – nei kontrolinių, nei čempionate. Aišku, per kontrolines rungtynes žaidėme ne su pagrindine Latvijos komanda, bet britai tikrai stiprūs, jiems puikiai sekėsi A grupėje. Mums reikia keisti supratimą ir tikėtis pergalių, laukti jų iš savęs. Kai laimi prieš varžovą, kuris atrodė stipresnis, nereikia galvoti, kad tai istorinė pergalė.“
 
Pasaulio čempionate Kaune per pirmąsias dvejas rungtynes D.Zubrus buvo Lietuvos rinktinės kapitonas, o vėliau dviems mačams šias pareigas perėmė D.Kasparaitis. Paskutinėse, lemiamose rungtynėse, C raidė, žyminti kapitoną, persikėlė ant Mindaugo Kiero aprangos.

Šis 37 metų ledo ritulininkas yra Lietuvos rinktinės rekordininkas – nacionalinei komandai jis atstovavo 20-yje pasaulio čempionatų ir per juos sužaidė 100 rungtynių. Tad po mačo su estais jam buvo įteikti marškinėliai, paženklinti 100-uoju numeriu.

„Buvo kažkas ypatinga stebint tiek žiūrovų gauti tokį apdovanojimą. 20 metų kasmet buvau rinktinėje. Bet aš niekada neskaičiavau, visada buvo smagu paprasčiausiai atvažiuoti ir žaisti, amatyti draugus, su kuriais nesusitikai visus metus. Ir sezoną visada baigti su rinktine“, - teigė M.Kieras.

Paklaustas, kada ištesės pažadą nusiskusti ūsus, rinktinės veteranas šyptelėjo: „Dabar einus kust. Arba padarysiu viešbutyje. Reikia versti kitą gyvenimą lapą – trenerio ir jam atiduoti visa jėgas. Kaip ledo ritulininkas jau atidaviau viską.“

Pasak M.Kiero, atsisveikinimas nėra sunkus: „Daug žaidžiau, daug kur buvau. Be to, lieku su ledo rituliu, tai skausmo nėra. Išeinu kaip žaidėjas, ateinu kaip treneris. Norėčiau tikėti, jog po savęs palieku pavyzdį, kad kad žaisti už Lietuvą yra labai smagu.“
 
M.Grinbergas, sportas.info