Pasaulio čempionato Elito divizione paaiškėjo pirmos dvi pusfinalio dalyvės. Tarp keturių pajėgiausių komandų pirmosios prasibrovė Rusijos ir Kanados rinktinės.

Rusai 4:3 (2:0, 0:1, 2:2) pranoko principinę varžovę Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinę.

Iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei 3 minutes Rusijos rinktinė turėjo dviejų įvarčių persvarą, visgi amerikiečiai pademonstravo kovingumą ir sušvelnino skirtumą. JAV žaidėjai dar bandė gelbėtis pakeisdami vartininką šeštu aikštės žaidėju, bet ryškiausiais pirmenybių favoritais laikomi rusai sugebėjo atsilaikyti.

Kitame mače Kanados rinktinė iškovojo tiesiog fantastišką pergalę prieš šveicarus – 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0).

Šveicarai jau galėjo pradėti švęsti pergalę, kai tiksint paskutinėms trečio kėlinio sekundėms buvo priekyje (1:2), tačiau kanadiečiai priminė, kad rungtynės vyksta iki finalinės sirenos ir ritulį į vartus pasiuntė paskutinę pagrindinio laiko sekundę. Teisėjai po vaizdo peržiūros įsitikino, kad ritulys vartų liniją kirto laiku, todėl įvartis buvo įskaitytas.

Šeštą pratęsimo minutę kanadiečiai pasiekė ir dar vieną įvartį, kuris padovanojo rinktinei kelialapį į pusfinalį.