Danijoje vykstančiame Pasaulio ledo ritulio Elito diviziono kovose ryškėja autsaideriai, kuriems, pasibaigus grupės varžyboms, teks krautis lagaminus ir persikelti laipteliu žemyn - į IA divizioną. Jame kitais metais debiutuos ir Lietuvos ledo ritulininkai, šįmet pasiekę istorinę pergalę ir laimėję IB diviziono auksą.

Įpusėjus kovoms A ir B grupėse gerais rezultatais pasigirti negali Lietuvos kaimynai baltarusiai - po keturių sužaistų mačų Baltarusijos nacionalinė komanda velkasi A grupės paskutinėje, aštuntoje, vietoje. Baltarusiai nuo čempionato pradžios yra įmušę 4 įvarčius, o praleidę - 22.

Baltarusija dar turi galimybių apsikeisti vietomis su 7-oje vietoje žengiančiais austrais arba 6-oje esančiais prancūzais. Tačiau abi šios rinktinės savo kraityje yra surinkusios atitinkamai 1 ir 3 taškus.

B grupėje panašus likimas laukia Pietų Korėjos žaidėjų. Korėjiečiai kol kas yra blogiausiai besiginanti Elito diviziono rinktinė, varžovams leidusi įmušti 29 įvarčius per 4 susitikimus, o pati sėkmingai atakavusi vos dukart.

P.Korėjos nacionalinė komanda su nuliu taškų užimą 8-ąją vietą ir nuo 7-oje vietoje žengiančių danų atsilieka dviem taškais, o nuo 6-oje esančių norvegų - trimis.

Jei čempionatas baigtųsi jau dabar, baltarusiai ir korėjiečiai kristų į IA divizioną, kur 2019 m. susikautų su Lietuvos, Kazachstano, Vengrijos ir Slovėnijos rinktinėmis.

P.Korėjos ledo ritulininkams krytis laipteliu žemiau nebūtų naujiena - korėjiečiai 2017 m. žaidė IA diviziono kovose ir užėmė antrąją vietą, taip gaudami kelialapį kautis su elitu, tačiau Baltarusijos rinktinė iškritimą iš Elitinio diviziono galėtų vertinti kaip šalyje itin mėgstamo sporto tragediją.