Į Lietuvą jau antrą kartą šiais metais atvyks garsus ledo ritulio treneris, praeityje Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) čempionu tapęs Besarionas Tsintsadzė, kurį visi vadina tiesiog Besa.

Būtent šiuo vardu vadinama jo paties sukurta unikali ledo ritulininkų treniravimo sistema. Pirmą kartą garsusis čiuožimo treneris su šia programa jaunuosius Sostinės ledo ritulio akademijos auklėtinius supažindino vasario mėnesį. Dabar Besa į Lietuvą atvyks spalio pabaigoje.

Stovyklos su treneriu planuojamos kasmet

B. Tsintsadzė Lietuvoje nuo šiol turėtų būti dažnas svečias. Pasak Sostinės ledo ritulio akademijos atstovės Dalios Katulienės, ši stovykla turėtų tapti nuolatiniu renginiu. Jau aišku, kad specialistas į Vilnių atvyks ir kitų metų vasarį.

„Nuo to laiko kai tik atidarėme mokyklą, siekiame į šalį atsivežti aukščiausio lygio specialistų. Pagal dabartinį planą stovykla su treneriu Besa turėtų tapti kasmetiniu renginiu, šiuo metu jau yra aišku kada vyks stovykla vasario mėnesį“, - kalbėjo D. Katulienė.

Ledo ritulio akademijos atstovės teigimu, mokykla jau kurį laiką siekė, jog Vilnius atsidurtų B. Tsintsadzės darbotvarkėje, kadangi šis specialistas yra garsus visame pasaulyje ir turi tiesiog neįkainojamos patirtis.

„Vienas mūsų akademijos tikslų – sudaryti galimybes jauniesiems ledo ritulininkams tobulėti neišvykstant iš Lietuvos. Tam mums reikalingi geriausi specialistai iš užsienio, kuriuos nuolat stebime. Žinoma, pasikviesti garsius užsienio strategus kainuoja, tačiau šiuolaikiniame ledo ritulyje tvyro didžiulė konkurencija ir tie, kurie siekia aukščiausių tikslų, turi ieškoti įvairiausių tobulėjimo galimybių.

Mūsų mokykla trenerį Besa stebėjo jau keletą metų. Ilgą laiką su šiuo treneriu derinome darbotvarkę, kol galiausiai mums pavyko jį prisivilioti į Lietuvą. Tiesa sakant, vos surengus pirmą stovyklą supratome, kodėl šis specialistas toks geidžiamas. Jis treniruotėms visada atiduoda 100 proc. energijos ir visiškai nesvarbu ar tuo metu jis treniruotų pasaulinio lygio žaidėjus kaip Crosby ar Malkinas, ar dirbtų su Lietuvos jaunimu. Besa turi neįtikėtinos patirties, jo treniruotės lavina greitį, padeda išlaikyti taisyklingą balansą bei labai stiprina ištvermę“, - kalbėjo D. Katulienė.

Į Vilnių semtis patirties plūsta ir užsienio jaunieji talentai

Pirmosios stovyklos su treneriu Besa metu, iš gruzino patirties sėmė ne tik jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai, bei ir žaidėjai iš Austrijos, Latvijos ir Baltarusijos. Ledo ritulio akademija pastebi, jog ir šįkart mokytis iš Besos atvyks ne tik lietuviai.

„Besos ledo ritulio stovyklos visuomet sulaukia susidomėjimo ir iš kaimyninių valstybių. Dabar vėl turime registracijų iš Latvijos ir Baltarusijos, o jei suderins treniruočių grafikus, į stovyklą atvyks ir keletas jaunųjų Čekijos sportininkų, - pasakojo D. Katulienė. - Tai, kad į Vilnių atvyksta ir užsienio atstovai labai naudinga ir jaunimui. Visada gerai turėti papildomą galimybę palyginti turimus įgūdžius, be to ir pats treneris Besa po pirmosios stovyklos pabrėžė, kad užsienio atstovai palaikė labai gerą tempą, todėl mūsų auklėtiniams teko dėti daug pastangų, kad neatsiliktų, tai reiškia, jog mūsiškiai turėjo išties kokybišką darbą“.

Pirmosios stovyklos dalyviai registruojasi ir vėl

Dauguma pirmojoje stovykloje su B. Tsintsadze dalyvavusių jaunųjų Lietuvos ledo ritulininkų ir vėl registruojasi į laukiančią stovyklą, kadangi yra labai patenkinti pirmosios stovyklos rezultatais.

„Registruojasi tie patys vaikai, kadangi jie tikrai liko patenkinti rezultatu kurį gavo. 5 dienos, 15 valandų intensyvaus darbo su geriausiu specialistu, kuris sugeba motyvuoti ir duoti didelį impulsą judėti pirmyn – tai labai naudinga ir reikalinga kiekvienam jaunajam ledo ritulininkui, kuris yra nusiteikęs siekti aukščiausių tikslų.

Norint kažką pasiekti neužtenka tiesiog užsidėti pliusiuką, į tokias stovyklas reikia vykti bent 2-3 kartus į metus. Mūsų akademijos auklėtiniai tą puikiai supranta“, - pasakojo D. Katulienė.

Naudinga ne tik žaidėjams, bet ir treneriams

Pasak D. Katulienės darbas su Besa duoda neįkainojamos patirties ne tik ledo ritulio akademijos auklėtiniams, bet ir jos treneriams.

„Vyriausiasis mūsų akademijos treneris Artūras Katulis po pirmosios stovyklos pabrėžė, jog darbo su Besa metu gavo itin reikšmingo patirties. Apskritai Besa stengiasi padėti visiems – jis dalija patarimus ne tik vaikams, bet ir treneriams. Jei kyla klausimų, jis visuomet pasirengęs atsakyti.

Treneriams kurie dirba kartu su Besa, tai dar viena galimybė peržiūrėti savo metodikas ir įgauti naujų žinių. Stovyklos su Besa mūsų akademijai – nereali galimybė tobulėti tiesiog visapusiškai“, - pokalbį užbaigė Sostinės ledo ritulio akademijos atstovė.