Sekmadienį Davose (Šveicarija) vykstančiame Špenglerio taurės turnyre pirmosiose dienos rungtynėse santykius aiškinosi „HC Davos“ ir Turku TPS (Suomija) klubai. Pergalę po atkaklios kovos 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) iškovojo suomiai ir eliminavo turnyro šeimininkus iš tolimesnės kovos.

Pirmiejį įvarčių sąskaitą atidarė Davoso ledo ritulininkai - tašką įsirašė Yannickas Frehneris, tačiau 16-ą pirmo kėlinio minutę TPS išlygino rezultatą - taikliai smūgiavo puolėjas Lauri Pajuniemi. Antrasis kėlinys praėjo be didelių antpuolių, tačiau pilnai areną užpildę šveicarų sirgaliai keliskart švilpimu apeliavo į teisėjų sprendimus, prašydami pražangos prieš palaikomus Davoso ledo ritulininkus.

Trečiajame kėlinyje nepasiruošusį Davoso komandos vartininką pagavo suomis Joelis Janatuinenas, taip iškart sumažindamas šveicarų viltis likti kovoje dėl Špenglerio taurės - 2:1 (8:42 min.). Tas pats J.Janatuinenas tašką padėjo 56-ą mačo minutę, apžaisdamas „HC Davos“ gynėją ir leisdamas jam išsiveržti į priekį žaidimui prieš vartininką.

"Viso gero, taure", - vos tik suskambus rungtynių pabaigos sirenai nuleidę galvas kalbėjo šveicarų žurnalistai. Davoso ekipa baigė pasirodymą savo rengiamoje Špenglerio taurėje, patyrusi tris pralaimėjimus.

Suomijos komanda į vartų zoną metė 20 kartų, o Šveicarijos - 30. Susitikimas pasižymėjo ypatingai mažu baudos minučių skaičiumi, kai TPS daugumoje žaidė vos 4 minutes, o aikštės šeimininkai - 6.

TPS komanda turnyre laimėjusi du mačus iš trijų, pirmadienį pusfinalyje susitiks su kol kas be pralaimėjimų žaidžiančia Kanados rinktine.

Antrajame sekmadienio mače kovos Ufos "Salavat Yulaev" (Rusija, KHL) ir Tršineco "Ocelari" (Čekija) ledo ritulininkai. Pasiekę pergalę tarpusavio susitikime, keliaus į Špenglerio taurės pusfinalį ir žais prieš dvi pergales turintį HC Ambri-Piotta (Šveicarija) klubą.

2019 m. Špenglerio taurės savininkas paaiškės Naujųjų metų išvakarėse, antradienį. 2018 m. taurę namo parsivežė Kuopijo KalPa (Suomija).