Kasmetinis, Šveicarijos mieste Davose vykstantis, Špenglerio taurės turnyras („Spengler Cup“) turi naujus čempionus. Jais, kiek netikėtai, tapo Suomijos ledo ritulio klubas „KalPa“. Pastarasis finalinėse rungtynėse po baudinių serijos 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 3:2) pranoko praėjusių metų nugalėtoją Kanados rinktinę.

„KalPa“ šiame turnyre iškovojo visas keturias pergales. Suomiai grupėje užėmė pirmą vietą, o pusfinalyje nugalėjo turnyro organizatore „Davos“ ekipą.

„KalPa“ ne tik pirmą kartą triumfavo turnyre, bet ir tapo pirmąją titulą iškovojusia Suomijos ekipa.

Įdomu tai, jog „KalPa“ Suomijos čempionate užima tik 11-ą vietą.

Primename, jog Špenglerio taurės turnyras yra laikomas seniausiu klubiniu ledo ritulio turnyru pasaulyje. Šios pirmenybės – antras pagal svarbą Šveicarijos sporto renginys, nusileidžiantis tik Bazelyje rengiamam teniso turnyrui.