Praėjusį savaitgalį prasidėjo pirmasis istorijoje Lietuvos moterų ledo ritulio čempionatas, kurio debiutiniame sezone varžosi keturios komandos.

Lietuvos moterų 3x3 ledo ritulio čempionatas startavo sekmadienį Elektrėnuose. Pirmajame Lietuvos moterų ledo ritulio čempionate prie starto linijos stojo keturios komandos: Elektrėnų „HC Amber“, Vilniaus „Hockey Stars“, Kauno „Rebel Girls“ ir „HC Klaipėda“. Visos keturios turnyro komandos pirmenybes pradėjo sužaisdamos po vieną susitikimą su visomis varžovėmis.

Pirmajame čempionato ture visus tris kartus triumfavo ir į lyderių poziciją pakilo „HC Klaipėda“. Atkakliausias buvo šios komandos ir „Hockey Stars“ mūšis, kuriame po atkaklios kovos 5:4 triumfavo klaipėdietės, palikdamos dvi pergales iškovojusias varžoves antroje pozicijoje. Trečioje vietoje po pirmojo turo žengia „Amber“, o vienintelė pergalių neiškovojusi komanda „Rebel Girls“ liko ketvirta.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau įgyvendinome kelerių metų planą ir visų merginų svajonę - nacionalinį moterų čempionatą, pavertėme realybe. Nors jis ir ne pilno formato, merginos žaidžia 3 prieš 3, skersai aikštės, tačiau pirmas turas parodė, kad čempionatas savo įdomumu ir azartiškomis kovomis nenusileidžia įprastoms ledo ritulio rungtynėms. Manau, tai puikus ir tvirtas pirmas žingsnis įprasto čempionato link, kurį, viliuosi, kad turėsime jau už poros metų“, - po pirmojo turo įspūdžiais dalijosi čempionato vadovė Eglė Kulikauskaitė.

Iš viso Lietuvos moterų 3x3 čempionate bus sužaisti keturi turai. Merginos dar po kartą užsuks į Klaipėdą, Kauną ir Elektrėnus.