Čekijos Tršineco ir Ostravos miestuose prasideda 2020-ųjų pasaulio jaunimo U20 rinktinių elitinio diviziono čempionatas. Ledoritulys.lt šioje naujienoje pateikia faktus apie šias pirmenybes, o taip pat grupių tvarkaraščius. 

Pirmenybės startuoja gruodžio 26 dieną, o baigiasi - sausio 5-ąją, tad elitinis jaunimas Kalėdines atostogas kasmet praleidžia kovodamas aukščiausio lygio rungtynėse.

  • Čempionų titulą gina Suomijos ledo ritulininkai, 2019 m. čempionate Vankuveryje (Kanada), finale įveikę JAV žaidėjus. Treti pirmenybėse tąkart liko rusai, o ketvirti - šveicarai.
  • Iš pirmenybių iškrito danai, o šįmet į jas sugrįžo vokiečiai. Jau aišku, kad 2021 m. pirmenybėse žais austrai, o kas kris laipteliu žemiau paaiškės per artimiausias savaites.
  • Lietuvos U20 rinktinė tuo tarpu kovoja II-ojo diviziono A grupėje, kurios čempionatas sausio 6-ą startuoja Vilniuje.
  • Lietuvos nacionalinę jaunimo komandą nuo Elito skiria du laipteliai - I-ojo diviziono B ir A grupės. Į aukštesnį divizioną visada patenka po vieną ir į viršų iš žemesnio kyla taip pat po vieną rinktinę. 

Tršinece žaidžia A grupė, kurią sudaro:

Suomija, Šveicarija, Švedija, Slovakija, Kazachstanas

Ostrave žaidža B grupė, kurią sudaro:

JAV, Rusija, Kanada, Čekija, Vokietija.

Į kitą etapą (atkrintamąsias) patenka po keturias geriausias grupių rinktines, o penktąsias vietas užėmusios komandos kovoja dėl išlikimo Elitiniame divizione.

A grupės mačai:

26 d.:
16:00 Šveicarija vs Kazachstanas 
20:00 Švedija vs Suomija

27 d.:
16:00 Slovakija vs Kazachstanas

28 d.
16:00 Suomija vs Slovakija
20:00 Šveicarija vs Švedija

29 d.
16:00 Kazachstanas vs Suomija

30 d.
16:00 Kazachstanas vs Švedija
20:00 Slovakija vs Šveicarija

31 d.
16:00 Švedija vs Slovakija
20:00 Suomija vs Šveicarija

B grupės mačai:

26 d.
16:00 Čekija vs Rusija
20:00 Kanada vs JAV

27 d.
20:00 Vokietija vs JAV

28 d.
16:00 Čekija vs Vokietija 
20:00 Rusija vs Kanada

29 d.
20:00 JAV vs Rusija

30 d.
16:00 Vokietija vs Kanada
20:00 JAV vs Čekija

31 d.
16:00 Rusija vs Vokietija
20:00 Kanada vs Čekija

Mačai dėl iškritimo bus žaidžiami sausio 2 - sausio 4 dienomis Ostravoje. 

Kokie žaidėjai rungtyniaus?

Pirmenybėse žais vos keli NHL rungtyniaujantys žaidėjai - Kanados sudėtyje yra Arizonos "Coyotes" "centras" Barrettas Haytonas, Švedijos - "Winnipeg Jets" puolėjas Davidas Gustaffsonas, gynėjai "Los Angeles Kings" žaidžiantis Tobiasas Bjornfotas ir "Toronto Maple Leafs" atstovaujantis Rasmusas Sandinas, Suomijos - "Los Angeles Kings" puolėjas Ramusas Kuparis. 

NHL žaidėjų rinktinėse galėtų būti ir daugiau, tačiau patys pajėgiausi ledo ritulininkai šiuo metu gina savo komandų garbę pajėgiausioje pasaulio ledo ritulio lygoje - dėl jaunimo čempionato pirmenybės nėra stabdomos.

Kanados rinktinės pagrindą sudaro kelių šalies jaunimo lygų geriausi žaidėjai, JAV - studentų lygos ir šalies jaunimo lygos ledo ritulininkai. Suomijos gretose - pajėgiausi aukščiausios šalies jaunimo lygos žaidėjai, rusų pagrindas - iš KHL. Kitų rinktinių žaidėjai pagrinde žaidžia savo šalies pagrindinėse arba jaunimo pirmenybėse.

Į kuriuos žaidėjus atkreipti dėmesį?

Be abejo, įdomu kaip atrodys rezultatyviausias praeitų metų čempionato žaidėjas rusas Grigorijus Denisenko, vartininkas Jaroslavas Askarovas, NHL "prospektas" Aleksandras Romanovas, kanadiečiai - Bowenas Byramas, Dylanas Cozensas, amerikiečiai Cole'as Caufieldas, Johnas Beecheris, čekai Janas Jenikas, Janas Mysakas, Jakubas Lauko, švedai Lukas Raymondas, Aleksandras Holtzas, Samuelis Fagemo, suomiai Rasmusas Kuparis, Lassi Thomsonas, Ville Heinola, vokiečiai Moritzas Seideris, Timas Stutzle, Dominikas Bokkas, slovakai Samuelis Hlavajas ir Oliveris Okuliaras, šveicarai Nikko Grossas, Luca Hollensteinas ir Kyenas Sopa bei kazachai Olegas Boiko, Vladislavas Nurekas ir Andrejus Buyalskis. 

Plačiau jų pasirodymus apžvelgsime po kelių čempionato rungtynių.