Pasaulio ledo ritulio čempionate Slovakijoje sparčiai artėja pirmojo etapo finišas. Po Švedijos ir Latvijos bei Kanados ir Danijos akistatų visos komandos yra sužaidusios bent po 6 rungtynes, be to jau yra aiškios visos 8 komandos kurios pateko į atkrintamąsias varžybas.

Švedijos rinktinė šeštame savo mače B grupėje 5:4 (1:0, 1:1, 3:3) pranoko latvius. Titulą ginanti Švedijos rinktinė pergalingą įvartį pasiekė iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti vos 34 sekundes. Tuomet švedai žaidė daugumoje, kadangi Latvijos nacionalinė ekipa desperatiškai siekė laimėti per pagrindinį mačo laiką ir taip išsaugoti viltis patekti į atkrintamąsias.

Po šio susitikimo paaiškėjo, jog iš B grupės į ketvirtfinalį vietas užsitikrino Rusija, Čekija, Švedija ir Šveicarija. Latvijos, Norvegijos ir Italijos rinktinės liko už atkrintamųjų borto, o į žemesnį divizioną kris Austrija.

A grupėje Kanados rinktinė 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sutriuškino danus ir pasiekė penktą pergalę iš eilės.

Šioje grupėje taip pat aiškios į atkrintamąsias varžybas patekusios rinktinės, tai – Suomija, Kanada, JAV ir Vokietija. Už atkrintamųjų borto liko pirmenybių šeimininkai slovakai, danai ir britai, o į IA divizioną sparnus kels Prancūzijos rinktinė.