Vilniaus "Geležinio vilko" mokykloje ledo ritulio pradžiamokslį praėjęs dvylikametis lietuvis Simas Ignatavičius dar prieš 2020-2021 m. sezono startą pakėlė sparnus ir naujų iššūkių ieško bei žaidimo paslapčių mokosi Šveicarijoje. Puolėjui jau teko rimtas išbandymas - debiutas aukščiausioje Šveicarijos jaunių (U-17) lygoje.

"Vyresnių komandoje buvo keli traumuoti žaidėjai, tad paskambinęs treneris paklausė, ar galiu sudalyvauti. Aš neabejojau ir sutikau", - ledoritulys.lt sakė S.Ignatavičius. 

Jam tai buvo oficialus debiutas tarp vyresnių varžovų, nors dar prieš dvejas savaites jauniausiam Ženevos "Futur Hockey" komandos nariui iš Lietuvos U-17 ekipos marškinėlius teko apsivilkti ir draugiškame mače.

"Jaučiau nedidelį jaudulį, bet džiaugiausi suteikta galimybe. Nors rungtyniavau palyginus ne daug, bet tai buvo didelis mano darbo įvertinimas", - kalbėjo ketvirtame U-17 komandos penkete žaidęs S.Ignatavičius.

Nors debiutas buvo paženklintas pralaimėjimu 3:5 Lozanos ekipai, Lietuvą į elitinę ledo ritulio šalį Šveicariją iškeitęs S.Ignatavičius atkakliai siekia savo tikslo.

12 kartų. Tiek kartų per savaitę treniruojasi talentingasis ledo ritulininkas. "Aš keliuosi 6-ą ryto, pasiruošiu mokyklai ir į ją vykstu autobusu. Iki mokyklos man - apie 20 minučių kelio. Po pamokų vėl sėdu į autobusą - ir į treniruotes", - apie savo įprastą dieną pasakojo S.Ignatavičius.

Anot jo, kartais savaitėje pasitaiko ir laisva diena, bet tai priklauso nuo to, ar bus pakviestas treniruotis su U-17 Elite komanda.

"Treniruočių procesas nuo Lietuvos skiriasi. Čia daugiau ledo laiko. Nuolat vyksta ledo-žemės treniruotės. Skirtingi tiek pratimai, tiek pačių treniruočių planai", - palygino 2011 m. pirmą kartą ant pačiūžų atsistojęs žaidėjas, kuris spalio 22-ą šves 13-ąjį gimtadienį. 

S.Ignatavičių tikrai galima laikyti išskirtinio talento žaidėju. Buvusio profesionalaus krepšininko pasvaliečio Manto Ignatavičiaus sūnus ganėtinai anksti debiutavo oficialiose varžybose, o 2013-2014 m. sezone jau vilkėjo Vilniaus "Geležinio vilko" U-10 komandos aprangą.

2019-2020 m. sezone, kurį nutraukė pandemija, S.Ignatavičius gynė U-13 ir U-15 "Geležinio vilko" ekipų spalvas ir per 18 mačų pelnė 32 įvarčius bei atliko 25 rezultatyvius perdavimus.