Lietuvos ledo ritulio čempionato komandos rengiasi naujojo sezono startui. Kaip numatyta 2020-2021 m. pirmenybių tvarkaraštyje, kovos startuoja rugsėjo 24 dieną, kuomet Kauno ledo arenoje susigrums Kauno "Baltų ainiai" ir po metų pertraukos sugrįžtanti Elektrėnų "Energija". Tiesa, šįkart daugkartiniai Lietuvos čempionai sudarys jungtinę komandą su Vilniaus "Geležinio vilko" jaunimu, kuriam patarimus dalins ir jau patyrę ledo ritulio žaidėjai. Vienas tokių - tarpsezonyje iš Vilniaus "Hockey Punks" į Elektrėnų klubą persikėlęs 29-erių Edgaras Rybakovas, vilniečių gretose žaidęs 2016-2020 m. sezonais.

"Energija-GV" pasirengimą sezonui pradėjo praėjusį savaitgalį kontroliniu maču Vilniuje prieš buvusią E.Rybakovo komandą "pankus", kuriems per pagrindinį laiką nusileido 4:5. Ir nors pats buvęs vilniečių ekipos kapitonas pelnė tris iš keturių "Energijos" įvarčių, pripažįsta, kad maloniausia - tiesiog po ilgos pertraukos grįžti ant ledo.

"Visų pirma - labai malonu grįžti po ilgos pertraukos. Visi išsiilgę ledo ritulio. Svarbu ir pats procesas - bendravimas su "chebra" ir visa kita. O rungtynės - buvo sunkios. Atpratome nuo ledo, nuo judesių. Kad ir koks žaidėjas bebūtum, norint palaikyti formą - turi treniruotis. O treniruočių dar trūko. Pirmos varžybos, tai tik pradžia. Buvo gal kiek ir emocionalios rungtynės, gal kiek kontakto, bet viskas tik dėl to, kad žmonės išsiilgę veiksmo", - ledoritulys.lt sakė E.Rybakovas.

Pasak komandą pakeitusio puolėjo, savo perėjimo į kitą klubą jis nesureikšmina, nors žaisti prieš dabar jau buvusius komandos draugus - keista.

"Ledo ritulys Lietuvoje nėra toks didelis, nėra tiek daug žmonių, tad mes visi vieni kitus pažįstame, kažkada esame žaidę rinktinėse, tad aš tą palyginčiau su perėjimu į kitą kambarį savame bute. Tiesiog buvai ten, kur tau komfortiška, dabar perėjai į kitą. Toks pavyzdys", - kalbėjo "Energija-GV" ekipos žaidėjas, tačiau pridūrė, kad žaisti prieš jau tapusią įprastą "juodą" spalvą buvo keista.

"Pankų" organizacija, vadovai, treneriai - puikūs, tad buvo keista dabar prieš juos žaisti. Dar įmūšiau kelis įvarčius. Bet tai yra sportas. Tiesiog žaidi. Už ledo ribų mes susitikome, pajuokavome. Manau, visi tiesiog supranta, kad tokia gyvenimo dalis ir tiek", - pasakojo E.Rybakovas.

Kontroliniame mače "Hockey Punks" vartus gynė ilgametis komandos žaidėjas ir gerai E.Rybakovui pažįstamas Simas Baltrūnas. Galbūt ateities dvikovose tai gali būti vienas iš lemiamų faktorių, nes vartininkas puikiai žino savo buvusio ekipos draugo judesius?

"Vartininkams yra lengviau. Kalbant apie Simą, man juk tekdavo mušti jam per treniruotes. Begalės "bulitų". Kiekvienas ledo ritulio žaidėjas turi du tris savo "fintus". Ir ką begalvotum prieš baudinį, prie vartų darysi tai, ką pasąmonėje turi. Tai vyks automatiškai. Tad didžiąją dalį vartininkas stebi tuos judesius ir juos įsimena, tad labai sunku pergudrauti. Per rungtynes turėjome tokią situaciją - treneris Kulevičius rinko, kas eis "bulitus" mušti. Pažiūrėjo į mane, sako: "Ne, tu eisi vėliau, nes Simas tavo visus judesius žino". Aš sutinku, nes Simas tikrai tą žino. Ne vien mano, bet ir visų kitų. Ta mūsų ledo ritulio šeima - nėra tokia didelė", - sakė E.Rybakovas.

- Kaip skiriasi žaidimo braižas tarp dviejų komandų? Buvai Kiero ekipoje, dabar Kulevičius vadovauja. Kokie skirtumai?", - ledoritulys.lt paklausė E.Rybakovo.

- Kiekvienas treneris turi savo matymą. Taktika, žaidimas daugumoje ir kiti elementai, tad yra niuansų. Aš ne pirmus metus žaidžiu ledo ritulį, tad tiesiog turiu priprasti. Skirtumai nėra esminiai, bet yra kitokie reikalavimai, nes skiriasi strategija. Tai yra normalu, kai pereini iš vieno darbo į kitą. Patenki į kitą sistemą. Bet iš esmės, visur vienodai - gale vis tiek turi daryti savo darbą.

- Ar esate kalbėję, koks yra jungtinės "Energija" ir "Geležinio vilko" komandos tikslas šiame sezone? 

- Dar apie tai nelabai šnekėjome. Savaitės bėgyje turėsime susirinkimą ir aptarsime. Kol kas - tai tik pradžia. Susirinkimo metu vadovai pasakys, ko nori, ko tikisi ir ko sieksime. Pilnai susipažinsime ir su komandos kolektyvu, nes dar ne visi grįžo ant ledo, laukiame pastiprinimo. Ir judėsime į priekį.

- Dalį savo komandos draugų jau žinai ir dėl to, kad tau juos tenka treniruoti "Geležinio vilko" ledo ritulio mokykloje. Kaip jie atrodo, kai stovi ne kaip varžovai, o kaip sąjungininkai?

- Netgi žaidžiant, jie į mane kreipiasi "Treneri". Vardo nesako. Bet tikrai treniruočių metu aš jiems padedu, stengiuosi patarti. Ar jie priims tą informaciją ar ne, čia jau jų reikalas. Patarimo jie tikrai klausia. Tas nustebino, nes save laikau jaunu treneriu. Nežinau, gal ir kiti tai patiria, bet visgi nėra daug komandų, kur žaidžia treneris ir jo auklėtiniai. Tad frazė "Treneri, duokit pasą" tikrai stebina", - juokėsi E.Rybakovas.

2020-2021 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate iš viso kausis penkios komandos - "Kaunas Hockey", Vilniaus "Hockey Punks", Elektrėnų "Energija-GV", Kauno "Baltų ainiai" ir "Energija Hockey - Klaipėda HC".

Primename, kad praeitas sezonas dėl koronaviruso pandemijos buvo sustabdytas kovo 20 dieną prieš pat finalines kovas. Vėliau nuspręsta čempionato neatnaujinti, paskelbiant tik reguliaraus sezono nugalėtojus, kuriais tapo "Kaunas Hockey" ledo ritulininkai.