Lietuvos vardas sužibėjo tarptautiniame gatvės ritulio turnyre Latvijos mieste Uolainėje - latviais pasistiprinę lietuvių klubai iš 20 kilometrų nuo Rygos nutolusio miesto parsivežė visų spalvų medalius. Pirmąją vietą iškovojo panevėžiečiai, antrąją - "Inline Hockey Kaunas" ekipa, o treti liko alytiškiai.

Tiesa, pasak "Inline Hockey Kaunas" ekipos vadovo Jevgenijaus Sokolovo, kauniečių ekipa buvo vienintelė turnyre, kurią sudarė tik Lietuvos žaidėjai.

"Dar ir kitoms ekipoms padėjome, kai rasdavome jėgų. Alytaus komandoje - mūsų artimiausiu draugai ir mes jiems pagelbėjome, kai jiems trūko savų žmonių. Neblogi ir panevėžiečiai, bet su stipriais legionieriais iš Latvijos. Tačiau mes nepykstame. Smagi kompanija", - juokėsi sidabru pasidabinęs J.Sokolovas.

Ketvirtoje turnyro vietoje liko komanda iš Mažeikių, o, kaip bebūtų keista, paskutines dvi vietas užėmė Latvijos klubai.

"Latviai greiti ir techniški. Jų šalyje šis žaidimas tikrai populiarus. Bet jiems labai nesisekė", - kaimynų rezultatus apibūdino sidabro medalio laimėtojas. 

Anot J.Sokolovo, gatvės riedulys žaidžiamas keturi prieš keturis, žaidimas neturi zonų, kokios yra registruojamos ledo ritulyje. 

"Yra tik centro linija, per kurią negali perduoti ritulio į priekį. Turi eiti ir atiduoti pasą. Žaidėjai neprivalo riedėti iš už jos, kai "išeina" ritulys. Skirtingai nei ledo ritulyje, negalimi ir jėgos veiksmai. Tai daugiau - taktinis žaidimas", - apie gatvės ritulį pasakojo "Inline Hockey Kaunas" žaidėjas.

J.Sokolovas pasakoja, kad skirtingai nei daugelis, jis gatvės ritulį pradėjo žaisti anksčiau nei ledo ritulį - tik vėliau patirtis nuo asfalto persikelė ant ledo. 

"Prieš maždaug dvidešimt metų pradėjome žaisti Kaune. O "inline" ritulį tuo metu gatvės aikštėse žaidė ir Vilnius, ir Kaunas. Prisimenu, kad Vilniuje žaidėme ir Katedros aikštėje, ir prie Baltojo tilto", - beveik dviejų dešimtmečių senumo įvykius prisiminė žaidėjas. Anot J.Sokolovo, jo žiniomis, tai buvo pirmasis tarptautinis gatvės ritulio turnyras, kur dalyvavo komandos iš Lietuvos. 

"Pernai ir užpernai buvome kviečiami į šį turnyrą, bet mažai, ko pasiekėme - nesusirinkdavo komanda, vos po 5-8 žmones iš visos Lietuvos. O dabar mes, "Inline Hockey Kaunas", subūrėme tik lietuvišką komandą - viso 8 žmonės", - ledoritulys.lt pasakojo J.Sokolovas.

Jis viliasi, kad ateityje bus galima gatvės ritulį žaisti ledo ritulio arenose - kai baigiasi sezonas, ledo nebelieka, nebereikia ir šaldymo įrangos, tad fizinę formą galima palaikyti su lazda ir riedučiais.