Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau po kiek daugiau nei dviejų savaičių pradės naująjį šalies ledo ritulio istorijos etapą bei stos į pirmąsias savo dvikovas „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Nenumaldomai artėjant lapkričio 8-11 dienomis įvyksiančiam turnyrui, aiškūs rinktinės nariai, kurie pakviesti atstovauti Lietuvos rinktinei laukiančiose kovose. Šį kartą pristatoma rinktinės puolėjų grandis.
 
Pastaraisiais metais Lietuvos rinktinėje konkurencija dėl pozicijų puolime darosi vis aštresnė, o ne išimtis ir Vilniaus „Pramogų“ arenoje įvyksiantis turnyras – pakvietimus į rinktinę gavo keturiolika puolėjų, kurie sieks vietos rinktinėje bei savo įvarčiais vesti į pergales Lietuvos rinktinę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ kovų metu.
 
Turnyre Vilniuje jau tik šalia aikštės pamatysime legendinį šalies ledo ritulininką Dainių Zubrų, kuris į šį turnyrą jau atvyks kaip asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas. Visgi, ilgametis NHL žaidėjas nebus vienintelis auksą Kaune laimėjęs puolėjas, kuris neapsivilks Lietuvos rinktinės marškinėlių dvikovose su Japonija, Baltarusija ir finalinę turnyro dieną. Kaip jau skelbta anksčiau, dėl įtempto klubo rungtynių tvarkaraščio nebus Tado Kumeliausko. Iš JAV neatvyks ir ten besimokantis Artūras Laukaitis bei SPHL lygoje rungtyniaujantis Pijus Rulevičius. Turnyrą praleis ir Vokietijoje rungtyniaujantis Danielius Bogdziulis, o balandį rinktinei dėl traumos negalėjęs padėti Donatas Kumeliauskas dėl sveikatos problemų ir vėl negali prisijungti prie nacionalinės ekipos.
 
Tarp 14 į rinktinę pakviestų šios pozicijos žaidėjų lyderio vaidmens turėtų imtis Arnoldas Bosas. Pastaruosius tris pasaulio čempionatus vienu rinktinės puolimo lyderiu buvęs puolėjas Kaune iššovė pelnydamas 6 įvarčius ir pelnytai tapdamas geriausiu pirmenybių savo pozicijos žaidėju. Naująjį sezoną 28-erių metų ledo ritulininkas pradėjo kildamas į aukštesnį lygį, kuriame jis ir toliau muša įvarčius – antroje Vokietijos lygoje (DEL2) šį sezoną lietuvis jau sugebėjo pasižymėti šešis kartus. Tiesa, 28-erių metų žaidėjo klubas retai džiaugiasi pergalėmis, tad „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras bus puiki proga mūsų šalies atstovui pabandyti prisiminti rinktinėje pastaruoju metu puikiai pažįstamą triumfo skonį.
 
Iš Vokietijos į rinktinę atvyksta ir Povilas Verenis, kuris šiuo metu rungtyniauja „ESC Dorfen Eispiraten“ komandoje, kovojančioje ketvirtoje šios šalies lygoje. Prieš sezoną puolėjas bandė įsitvirtinti laipteliu aukščiau rungtyniaujančioje „EV Landshut“ komandoje ir net mušė įvarčius į antros šalies lygos klubų vartus, tačiau galiausiai klubas nusprendė rinktis daugiau patirties aukščiausiame lygyje turintį žaidėją, lietuvį palikdami be kontrakto. Puikų čempionatą Kaune sužaidusiam puolėjui turnyras Vilniuje bus dar viena proga įrodyti, kad jis gali puikiai žaisti aukštame lygmenyje bei būti vienu iš Lietuvos rinktinės vedlių į pergales.
 
Rinktinėje vėl išvysime ir Norvegijoje siautėjantį „Comet“ puolėjų duetą – Paulių Gintautą bei Ugnių Čižą. Dėl vietos aukščiausioje lygoje „1. Divisjon“ pirmenybėse puikiai kovojančioje komandoje abu tautiečiai yra ryškūs lyderiai, išsiskiriantys ir visos lygos mastu – abu ledo ritulininkai per 9 mačus surinko po 18 rezultatyvumo balų bei patenka tarp penkių rezultatyvių lygos žaidėjų. Pastaruosius keletą metų šie žaidėjai įvarčiais lepina ir Lietuvos rinktinės gerbėjus, o klube demonstruojami rezultatai leidžia manyti, jog jie abu į rinktinę atvyks puikios formos.
 
Emilijus Krakauskas ir „EHC Kloten“ komanda neseniai buvo įkritusi į duobę Šveicarijos antroje lygoje, kai pralaimėjo net šešis mačus iš eilės, tačiau iš jos jie išlipo pasiekdami įspūdingą pergalę šalies taurės turnyre, nugalėdami Šveicarijos aukščiausio diviziono pirmaujančią komandą. Iki turnyro Vilniuje puolėjas su savo ekipa turės galimybių pataisyti savo situaciją ir lygoje, tačiau bet kuriuo atveju į Lietuvą 21-erių metų ledo ritulininkas sugrįš nusiteikęs kovingai bei atjaunėjusioje rinktinėje turės itin svarbų vaidmenį.
 
Po ne pačios sėkmingiausios sezono pradžios „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre rinktinėje pamatysime vieną jauniausių nacionalinės ekipos narių, tačiau jau ne vienerius metus joje žaidžiantį Marką Kaleinikovą. Balandį sužibėjęs viename puolimo trejete su D. Zubrumi ir A. Bosu, sezono pradžioje 19-metis susidūrė su neplanuotais sunkumais. Prasidėjus sezonui mėnesiui jis iškrito dėl patirtos traumos, o neseniai, „HK Riga“ klube M. Kaleinikovui sužaidus vos tris oficialius mačus, buvo paskelbta, jog žaidėjo ir šios komandos keliai išsiskyrė.
 
Tolimiausia kelionė į Lietuvą neabejotinai laukia dar vieno „auksinės“ rinktinės nario Ilja Četvertako. Kanados GMHL jaunimo lygoje rungtyniaujantis žaidėjas į nacionalinę ekipą atvyksta nepaisydamas ilgo skrydžio ir laikų zonų skirtumo. Atstovaujame klube lygių neturintis žaidėjas yra rezultatyviausias visoje lygoje bei demonstruoja beprotišką rezultatyvumą (23 įvarčiai ir 25 rezultatyvūs perdavimai per 11 mačų), o rinktinėje jam bus suteikta galimybė įrodyti, kad rezultatyviai jis gali žaisti ne tik prieš Kanadoje rungtyniaujantį jaunimą.
 
Rinktinės puolimo grandžiai trūkstant kelių žaidėjų, progą sugrįžti į rinktinę turės ir du nacionalinės rinktinės kandidatų stovykloje dalyvavę, bet paskutiniu metu ją prieš pasaulio čempionatą palikti turėję Aivaras Bendžius ir Danielius Nomanovas. Šių ledo ritulininkų sezono pradžia susiklostė skirtingai: Prancūzijos antroje lygoje vos tris mačus sužaidęs A. Bendžius jau paliko „Chambery“ klubą, o D. Nomanovas bando tapti vienu iš Anglijos NIHL pirmenybėse rungtyniaujančios „Blackburn Hawks“ komandos lyderiu.
 
Likę penki rinktinės kandidatai sezoną pradėjo gimtinėje. Dviem iš jų prisijungiant prie rinktinės kelionės nereikės – Edgaras Rybakovas ir Laisvydas Kudrevičius atstovauja sostinės „Hockey Punks“ komandai. Nors šiame sezone Lietuvos pirmenybėse šių žaidėjų indėlis į ekipos pelnomus įvarčius panašus, rinktinėje šių ledo ritulininkų pozicijos skiriasi: E. Rybakovas yra rinktinės senbuvis ir balandį buvo svarbia triumfavusios rinktinės dalimi, o jo kolega L. Kudrevičius yra jauniausias puolėjas pakviestas į „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrą ir dar tik žengs pirmuosius žingsnius nacionalinėje ekipoje.
 
Du savo puolimo atstovus rinktinėje turės ir Lietuvos čempionato lyderė Elektrėnų „Energija“. Iš šalies čempionų ekipos į rinktinės stovyklą pakviesti Mauras Baltrukonis ir Donatas Vitte. Lietuvos pirmenybėse sustabdyti šiuos žaidėjus nėra paprasta nė vienai komandai, o savo galimybes šiemetinėje Lietuvos rinktinėje jie galės išbandyti jau už dviejų savaičių.
 
Vilniuje rinktinės gretose išvysime ir vienintelį „Kaunas Hockey“ atstovą šioje rinktinėje – Vytautą Jagelavičių. Ne vieną ir ne du pasaulio čempionatus per savo karjerą sužaidęs puolėjas pastaraisiais metais likdavo per plauką nuo rinktinės 22-uko, bet šį kartą jo patirtis jaunoje rinktinėje gali tapti itin svarbi ir reikalinga. Lapkričio 14-ąją dieną 30-ąjį gimtadienį švęsiantis Lietuvos vicečempionų atstovas šįkart bus vyriausias puolimo grandies narys Lietuvos rinktinėje.
 
Keturiolika rinktinės puolėjų bei trys vartininkai ir devyni gynėjai jau lapkričio pradžioje rinksis į Vilnių ruošdamiesi „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrui. Prieš pirmąsias rungtynes su Japonija, kurios įvyks lapkričio 8 dieną, rinktinė dar sudalyvaus dviejų dienų treniruočių stovykloje, po kurios paaiškės galutinė rinktinės sudėtis ir pirmąjį sezono trofėjų pasiruošę savo šalies gerbėjams padovanoti ledo ritulininkai.
 
Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrui (puolėjai):
 
Eil nr
Žaidėjas
 
Poz
Gimimo data
Klubas
1
Jagelavičius Vytautas
 
P
19881114
Kaunas Hockey, LTU
2
Verenis Povilas
 
P
19900729
ESC Dorfen Eispiraten, DE
3
Bosas Arnoldas
 
P
19900828
Bayreuth Tigers, DEL 2, DE
4
Rybakov Edgar
 
P
19910105
Hockey Punks, LTU
5
Bendžius Aivaras
 
P
19930126
 
6
Baltrukonis Mauras
 
P
19940522
Energija Elektrėnai, LTU
7
Gintautas Paulius
 
P
19950510
IK Comet, (Div1) NOR
8
Čižas Ugnius
 
P
19950831
IK Comet, (Div1) NOR
9
Nomanovas Danielius
 
P
19951020
Blackburn Hawks, NIHL, GB
10
Vitte Donatas
 
P
19961225
Energija Elektrėnai, LTU
11
Četvertak Ilja
 
P
19970707
Niagara-on-the-Lake Nationals, GMHL, CAN
12
Krakauskas Emilijus
 
P
19970711
EHC Kloten, SUI
13
Kaleinikovas Markas
 
P
19981231
 
14
Kudrevičius Laisvydas
 
P
19990216
Hockey Punks, LTU