Lietuvos U15 amžiaus grupės čempionatas po truputį artėja prie pabaigos. Komandoms liko sužaisti po 4-5 mačus, o kadangi čempionate nebus atkrintamųjų varžybų jau aiškūs ir šių metų nugalėtojai.

Dar kovo viduryje Vilniaus "Geležinis Vilkas-Geltoni" 6:4 pranoko Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos auklėtinius ir užsitikrino pirmąją vietą. "Geltonieji" po pirmų 15 rungtynių (15 pergalių iš tiek pat galimų per pagrindinį rungtynių laiką!) turėjo maksimalų taškų skaičių (45) ir tik šį penktadienį prarado pirmąjį tašką, kai prieš jau minėtą D. Kasparaičio mokyklą laimėjo tik po baudinių serijos - 6:5.

D. Kasparaičio mokyklą čempionai lenkia net 18 taškų, o antroje vietoje esantiems elektrėniškiams liko sužaisti penkis mačus.

Tiesa, nors pirmosios vietos nepasieks, bet antrąją D. Kasparaičio LRM teoriškai dar gali prarasti. Šiuo metu ji turi 29 taškus, o trečioje vietoje esantys "HC Klaipėda" bendraamžiai - 24.

Kitos "Geležinio Vilko" U15 komandos - "Geležinis Vilkas žali" pagrindinis tikslas - išsaugoti ketvirtą vietą. "Žalieji" turi 10 taškų ir trimis taškais lenkia kitus "žaliuosius" - Kauno "HC Žalgiris" atstovus.

U15 čempionato turnyrinė lentelė

Vieta Komanda Sužaista rungtynių Perg. Perg. po baudinių Pral. po baudinių Pral. Įvarčių santykis Taškai
1 vilkas
Geležinis Vilkas-Geltoni
16 15 1 0 0 170:36 47
2 kasparaitis
D. Kasparaičio LRM
15 8 2 1 4 90:74 29
3 klaipeda
HC Klaipėda
15 8 0 0 7 67:83 24
4 vilkas
Geležinis Vilkas-Žali
16 2 1 2 11 57:96 10
5 zalgiris
HC Žalgiris
16 1 1 2 12 37:132 7


Lyderiai - itin rezultatyvūs

Nuostabiai šį sezoną žaidžiantys "Geležinis Vilkas-Geltoni" ledo ritulininkai šį sezoną prarado tik tašką, ir, žinoma, sieks pabaigti pirmenybes be pralaimėjimų. Pergales skinti jiems padeda tiesiog nuostabus žaidimas puolime - per 16 mačų įmušta net 170 įvarčių, o tai beveik 11 tikslių smūgių per mačą.

Geriausiai šiai komandai sekasi ir gintis - praleisti 36 įvartčiai.

"Geležinio Vilko" treneris: čempionatas nebuvo lengvas

Pasak "Geležinio vilko" komandas treniruojančio Edgaro Rybakovo,nepaisant turnyrinės lentelės galutinės padėties bei iškovotų pergalių, čempionatas tikrai nebuvo lengvas.

"Šnekant apie U15 čempionatą, tai "Geležinis Vilkas" turėjo dvi komandas. Žiūrint į "Geltonųjų" pasiekimus, gali atrodyti, kad varžovų nebuvo, bet išties taip nėra. Buvo daug aršių rungtynių ir tikrai nepasakyčiau, kad buvo lengvas turnyras", - sakė E. Rybakovas.

Jis taip pat akcentavo, kad daugelis kitų šalių jaunųjų sportininkų neturėjo tokių galimybių kaip Lietuva.

"Apskritai galime pasidžiaugti, kad galėjome turėti U15 čempionatą pasaulinės situacijos kontekste. Dauguma šalių tokių galimybių jaunimui nesuteikė. Mūsų vyresniesiems ("Geltoniesiems") tai buvo reikalinga žaidybinė praktika, o jaunesnei komandai ("Žaliems"), tai buvo nuostabi patirtis. Manau, kad ateityje komandų skaičius čempionate tik augs. Dabar galim pasiždiaugti, kad visi kartu įveikėme sudėtingą sezoną", - mintimis dalijosi E. Rybakovas. 

Kam savo komandose sekasi geriausiai?

"Geležinis Vilkas-Geltoni" atstovai dominuoja ir tarp rezultatyviausių čempionato žaidėjų. Daugiausiai naudingumo balų šiuo metu yra surinkęs šios komandos narys Artiomas Kuzmenko. Jo sąskaitoje 30 įvarčių, 29 rez. perdavimai ir net 59 naudingumo balai. Pagal įmuštus įvarčius jis pirmauja lygoje, o pagal rezultatyvius perdavimus dalijasi pirmą-antrą vietą su komandos draugu Nedu Lebedevu (jis taip pat atlikęs 29 rez. perdavimus). Pagal bendrai turimus naudingumo balus N. Lebedevas turnyre rikiuojasi ketvirtas.

Aiškų savo puolimo lyderį turi ir Dariaus Kasparaičio mokykla - 51 naudingumo balą turintis Mykolas Škadauskas pagal šį rodiklį čempionate žengia antras. Jis pats mušė 29 įvarčius, o "asistus" atliko 22 kartus.

Daugiausiai efektyvumo balų turintis "HC Klaipėda" atstovas - Pijus Skalandis. Jo sąskaitoje - 14 tikslių metimų, 10 rez. perdavimų ir 24 taškai. Tiek pat naudingumo balų turi ir "Geležinis Vilkas-Žali" atstovas Dovydas Norus (16 įvarčių, 8 rez. perd.).

Tuo tarpu Kauno "Žalgiris HC" gretose sėkmingiausiai puolime sekasi Liutaurui Rimkevičiui - 8 įvarčiai, 5 perdavimai ir 13 naudingumo balų. 

Kalbant apie puolime išsiskiriančius gynėjus reikia paminėti 30 naudingumo balų turintį Dominyką Boravskį ("Geležinis Vilkas-Geltoni") ir po 27 balus surinkusius Simoną Vaivonį (D. Kasparaičio LRM) bei Kajų Zeynalovą (Geležinis Vilkas-Geltoni"). 

Kalbant apie vartininkus - geriausiai vartuose taip pat stovėjo "Geležinis Vilkas-Geltoni" duetas - Naglis Vaišvila ir Dominykas Katkevičius.