Pasaulio jaunių iki 18 metų čempionate – lemiamų kovų metas. Jau baigėsi grupių etapas, todėl komandos pradeda varžytis atkrintamosiose varžybose.

Primename, kad rinktinės šiame turnyre varžosi dviejų grupių sistema. A ir B grupes sudaro po 5 komandas iš kurių po 4 patenka į ketvirtfinalį. Paskutinę vietą grupėje užėmusi komanda taip pat tęsia pirmenybes – ji varžosi su kitos grupės blogiausia rinktine ir ta komanda, kuri laimi seriją iki dviejų pergalių išlieka Elito divizione, tuo tarpu pralaimėję leidžiasi į žemesnį divizioną.

Šių metų čempionate savo grupes dugne baigė šveicarai ir slovakai. Jie jau sužaidė ir pirmąjį tarpusavio mačą. Jame šveicarai triumfavo 4:1.

A grupėje pirmą vietą užėmė visus įmanomus taškus surinkę kanadiečiai, antri su 7 taškais liko baltarusiai, treti čekai, o ketvirtoji pozicija atiteko Suomijos nacionalinei komandai.

B grupėje visus 12 taškų susirinko JAV rinktinė, švedai su 9 taškais liko antri, galingai pirmenybes pradėję rusai tik treti, o paskutinis kelialapis į ketvirtfinalį atiteko latviams, kurie lemtingose rungtynėse šveicarus sutraiškė net 12:0.

Ketvirtfinalių poros:

Baltarusija – Rusija
JAV – Suomija
Kanada – Latvija
Švedija - Čekija