Pasaulio jaunimo čempionato iki 20 metų Elito divizione – lemiamų kovų metas. Komandos jau sužaidė ketvirtfinalius po kurių paaiškėjo keturios ekipos kurios tęs kovą dėl medalių.

Didžiausia sensacija užfiksuota mače tarp šeimininkės Kanados rinktinės ir suomių. Visų pirmenybių favoritais laikyti kanadiečiai po pratęsimo pralaimėjo 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) ir į pusfinalį nepateko.

Kanados ekipą drąsiai galima vadinti tikra nelaimėle. Ji pirmąjį įvartį praleido paskutinę trečio kėlinio minutę, o pratęsimo metu turėjo galimybę švęsti pergalę realizuodami paskirtą baudinį. Visgi, smūgis buvo netikslus, o jau netrukus pergalingą smūgį atliko Skandinavijos atstovai.

Dar vienas netikėtas rezultatas užfiksuotas tarp Švedijos ir Šveicarijos nacionalinių ekipų. Ryškiais favoritais laikyti švedai oponentams nusileido 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Tai buvo pirmasis švedų pralaimėjimas pirmenybėse – grupių etape jie laimėjo visus keturis mūšius ir užėmė pirmą vietą.

Kituose ketvirtfinalio mačuose favoritams pavyko pateisinti savo statusą – amerikiečių jaunimas 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pranoko čekus, o neklumpantys rusai 8:3 (4:0, 3:0, 1:3) sutriuškino Slovakijos komandą.

Čempionato pusfinalyje laukia Rusijos ir JAV rinktinių akistata bei suomių ir šveicarų kova.