Čekijoje vykstančiame jaunimo iki 20 metų pasaulio čempionato Elito divizione pirmadienį sužaisti keturi susitikimai. Po favoritų pergalių A ir B grupėse paaiškėjo pirmieji atkrintamųjų dalyviai, o viena komanda jau tikrai žino, jog žais išlikimo kovoje.

A grupėje švedai 6:2 (1:0, 4:1, 1:1) sutriuškino kazachus. Kazachstano rinktinė pralaimėjo visus keturis pasirodymus, neiškovojo nė vieno taško ir žais išlikimo divizione kovoje prieš blogiausią B grupės komandą. Tuo tarpu Švedijos nacionalinė rinktinė su 8 taškais po trijų mačų lyderiauja A grupėje ir greičiausiai į ketvirtfinalį žengs iš pirmosios grupės vietos.

Kitame A grupės susitikime šveicarai neturėjo vargo su slovakais - 7:2 (3:0, 2:1, 2:1). Tiesa, nepaisant šio mačo baigties abi komandos jau yra užsitikrinusios vietas ketvirtfinalyje. 

B grupėje po netikėtos nesėkmės prieš rusus atsitiesė Kanados rinktinė. Ji 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) pranoko vokiečius ir taip pat užsitikrino vietą atkrintamosiose. Vokietijos rinktinė su 3 taškais atsidūrė turnyrinės lentelės dugne, tačiau vis tiek pretenduoja į atkrintamąsias.

Pasirodymą grupių etape pirmadienį užbaigė amerikiečiai. Jie šventė trečią pergalę iš eilės, užsitikrino kelialapį į kitą etapą ir bent laikinai pakilo į pirmą vietą grupėje. JAV ritulininkai po pratęsimo 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 1:0) pranoko šeimininkus čekus, kurių sąskaitoje po trijų mačų - 4 taškai.

Paskutinę šių metų dieną antradienį tarpusavyje reikalus aiškinsis švedai su slovakais, rusai su vokiečiais, suomiai su šveicarais ir kanadiečiai su čekais. 

Sausio 1-oji čempionate - poilsio diena, o jau antrąją 2020-ųjų dieną pirmenybėse prasidės atkrintamųjų kovos. Taip pat bus sužaistas ir pirmasis išlikimo mačas. Realiausias scenarijus - Kazachstano dvikova su Vokietija.