Kanadoje vykusiame pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionato Elito divizione triumfavo ir aukso medalius iškovojo Suomijos rinktinė. Pastaroji finalinėse rungtynėse 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) pranoko bendraamžius iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 6 minutes suomiai turėjo 2 įvarčių pranašumą, tačiau JAV žaidėjai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko ir dar iki kėlinio vidurio išlygino rezultatą. Jau atrodė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą, tačiau priešpaskutinę pagrindinio laiko minutę čempionų titulą atnešusį įvartį Suomijos komandai pelnė Otto Latvala.

Suomiams čempionato startas nieko gero nežadėjo. Grupių etape jie užėmė tik trečią vietą – buvo nusileista principinei varžovei Švedijos rinktinei, tuo tarpu būsimiems oponentams finale amerikiečiams pralaimėta net 4:1.

Ketvirtfinalyje suomiai kovėsi su kanadiečiais ir triumfavę po baudinių serijos pateikė bene didžiausią pirmenybių sensaciją. O pusfinalyje Suomijos rinktinei pavyko įrodyti pranašumą prieš rusus.

Būtent Rusijos rinktinė pirmenybėse liko trečia. Po nesėkmingo pusfinalio mačo ji pyktį išliejo ant Šveicarijos ekipos. Rusai mažajame finale varžovus nugalėjo užtikrintai – 5:2 (2:0, 1:2, 2:0).

Primename, jog jau anksčiau paaiškėjo, jog iš Elito diviziono į IA divizioną pasitraukia pirmenybėse blogiausiai pasirodę danai.