Šiandien Pramogų arenoje Lietuvos ledo ritulio lygoje bus sužaistas trečiasis pusfinalio mačas tarp dviejų Vilniaus komandų - "Geležinio vilko" ir "Hockey Punks". Antradienio vakare tapo aiškus pirmasis finalo dalyvis, kai Kaune "Kaunas Hockey" ledo ritulininkai užbaigė rungtynių seriją trijomis pergalėmis prieš "Baltų ainiai-HC Klaipėda" ekipą. Nors reguliaraus sezono nugalėtojai Kauno derbį sužaidė "sausai", kitame pusfinalyje sostinėje po dviejų susitikimų rezultatas lygus - 1:1.

Pirmąsias pusfinalio rungtynes "pankai" laimėjo 4:1. Nors susitikimas Vilniuje buvo atkaklus, bet į antrąsias pusfinalio rungtynes daugkartiniai Lietuvos čempionai atvyko atsipalaidavę, o "Geležinio vilko" trenerių štabas buvo paruošęs staigmenų.

"Treneriai labai aiškiai minėjo, kad mums reikia laimėti, kad po to būtų lengviau žaisti. Turėjome nustatyti varžybų tempą. Mums aiškino pagrindines klaidas, kurias ant ledo būtų galima lengvai taisyti. Komanda susikaupė, surimtėjo ir stengėsi neklysti. Įdėjome daug darbo ir nesvarbu, koks būtų buvęs rezultatas, mes būtume žaidę iki pat galo", - ledoritulys.lt sakė 16-metis "Geležinis vilkas" puolėjas Rapolas Marcinkevičius.

Abejoms ekipoms stringant gynybos gniaužtuose ir po 65 žaidimo minučių rezultatui esant 0:0, žaidime prireikė "bulitų".

Būtent R.Marcinkevičius tapo vieninteliu mačo žaidėju, kuriam rungtynėse pavyko pelnyti įvartį ir įveikti "Hockey Punks" vartų saugą Simą Baltrūną - baudinių serijoje nepasižymėjo nė vienas "Hockey Punks" ar "Geležinio vilko" pagrindinių žaidėjų. Tuomet jam pačiam netikėtai šansą gavo R.Marcinkevičius.

"Už borto stovėjau ir stebėjau, kaip komandos nariai bando pramušti vartininką. Man net į galvą mintis neatėjo, kad aš gausiu pabandyti. Bet visą laiką tikėjau ir po kiekvieno komandos nario bandymo žiūrėdavau į trenerį, kad sužinočiau, kas kitas muš. Aš nežinau, ar treneris Kulevičius buvo suplanavęs man suteikti galimybę, bet tai buvo labai netikėta", - kalbėjo "Geležinis vilkas" puolėjas.

Po R.Marcinkevičiaus taiklaus smūgio "Hockey Punks" dar turėjo galimybę pratęsti baudinių seriją, bet "pankų" puolėją Maurą Baltrukonį sustabdė kitu mačo herojumi tapęs "Geležinio vilko" vartininkas Elvinas Karla, prie kurio pavardės asmeninėje statistikoje žibėjo skaičių derinys - 100%, reiškęs, kad žaidėjas atlaikė visus į jo vartų zoną mestus ritulius. O jų iš viso buvo 38.

E.Karlos tvirtą stovėjimą vartuose išskyrė ir R.Marcinkevičius.

"Jis visada palaiko mūsų užnugarį. Tad turim būti dėkingi ne tik patys sau, bet ir jam. Elvinas parodė absoliučiai nuostabų žaidimą", - sakė R.Marcinkevičius.

Lietuvos jaunimo rinktinėje jau spėjusio debiutuoti R.Marcinkevičiaus teigimu, išlygintas serijos rezultatas "Geležinio vilko" žaidėjams suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. "Varžybos iš tiesų buvo labai sunkios, bet mes kovojom ir pasiėmėm pergalę. Tai parodo, kad ateinančiuose mačuose mes galime siekti dar vienos", - ledoritulys.lt tvirtino ledo ritulininkas.

Šaltą dušą gavę "Hockey Punks" žaidėjai į trečiasias pusfinalio rungtynes atvyks padarę išvadas, bet faktas, jog nuo dabar šią seriją bus stebėti įdomiau, o joje mažiausiai prireiks dar dviejų rungtynių - trečiasis susitikimas vyksta šiandien, o ketvirtasis numatytas kovo 13 d. Prireikus penktųjų rungtynių, jos būtų žaidžiamos kovo 15 d. Vilniaus "Pramogų arenoje".

Pirmasis Lietuvos čempionato finalo mačas - kovo 19 d. vyks aikštės pranašumą turinčios "Kaunas Hockey" komandos namuose, "Baltų ainių" ledo arenoje Kaune.