36-erių Rusijos ledo ritulio žvaigždė Ilja Kovalčiukas gruodžio mėnesį buvo atleistas iš "Los Angeles Kings" ekipos, o sausio pradžioje sukirto rankomis su "Montreal Canadiens". Dabar išsipildė ekspertų prognozės, skelbusios, kad "kraštas" prisijungs prie "Washington Capitals".

Sekmadienį, prieš NHL žaidėjų keitimo lango užsidarymą, kanadiečiai iškeitė I.Kovalčiuką į "Capitals" 2020-ųjų naujokų biržos trečiojo rato šaukimą.

Susitarimo detalės teigia, kad "Canadiens" už likusį sutarties laiką 2019-2020 m. sezonui dengs pusę ruso atlyginimo, kuris siekia 700 tūkst. JAV dolerių.

Gruodį I.Kovalčiukas neteko darbo Los Andželo klube, su kuriuo tarpsezonyje buvo sudaręs naują trejų metų 18 mln. JAV dolerių sutartį. Kontraktas buvo nutrauktas "Kings" vadovybės iniciatyva, nes netenkino I.Kovalčiuko rodomi rezultatai.

2019-2020 m. sezone 2001 m. 1-asis NHL naujokų biržos šaukimas per 39 mačus pelnė 9 įvarčius ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų. 

2018 m. rusų olimpinį komitetą purtant dopingo skandalams ir taikant sankcijas, I.Kovalčiukas tapo olimpiniu čempionu, atstovaudamas Rusijos atletų komandai.

I.Kovalčiukas "Capitals" prisijungs prie kitų Rusijos ledo ritulininkų - Jevgenijaus Kuznetsovo, Aleksandro Ovečkino, Dimitrijaus Orlovo ir Iljos Samsonovo. 

Iš viso per NHL karjerą, jau trunkančią 19 metų, I.Kovalčiukas sužaidė 919 rungtynių, pelnė 442 įvarčius ir atliko 430 rezultatyvių perdavimų.