Artėjantį sezoną Lietuvos ir Latvijos ledo ritulio klubai dalyvaus bendrame čempionate: šešios Latvijos ir trys Lietuvos komandos stos į kovą 2022-2023 metų sezono Optibet ledo ritulio lygoje (OHL).

Trys stipriausi Lietuvos ledo ritulio klubai: „Kaunas City“, Elektrėnų „Energija“ ir Vilniaus „7bet-Hockey Punks“ artėjantį sezoną bendroje lygoje varžysis kartu su šešiais Latvijos klubais. Savo dalyvavimą OHL čempionate patvirtino „ HK Prizma“, „HK Zemgale/LLU“, „DLSS/Dinaburga“, „Mogo/LSPA“ ir Rygos „Dinamo“.

„Esame patenkinti, kad plečiasi OHL lygos teritorija ir mes padidinome turnyro dalyvių skaičių. Lietuvos klubų dalyvavimas tikrai padės dar labiau populiarinti ir plėtoti ledo ritulį Baltijos regione. Nuo Latvijos ledo ritulio federacijos, linkiu visoms komandoms sėkmingo pasiruošimo ir įdomaus čempionato“, - pristatant lygą kalbėjo Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentas Aigaras Kalvitis.

„Neabejoju, kad bendra Lietuvos ir Latvijos ledo ritulio lyga leis dar labiau padidinti susidomėjimą šiuo sportu abejose šalyse bei padės kelti bendrą ledo ritulio lygį. Mūsų komandoms tai puiki galimybė varžytis aukštesnio lygio čempionate, o ledo ritulio mėgėjai galės išvysti daug įdomių akistatų su mūsų kaimynais. Asociacijos „Hockey Lietuva“ vardu, visiems sportininkams ir visoms komandoms linkiu didžiausios sėkmės“, - kalbėjo asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus.

2022-2023 metų OHL čempionato nugalėtojui bus įteiktas Baltijos čempionų titulas. Tuo tarpu aukščiausias pozicijas lygoje užėmusios Lietuvos ir Latvijos komandos atitinkamai bus pripažintos savo šalių čempionais.

Artėjančiame OHL čempionate komandos varžysis keturių ratų sistema. Iš viso čempionate bus sužaistos 144 reguliaraus sezono rungtynės.

Į atkrintamąsias varžybas pateks aštuonios stipriausios reguliaraus sezono komandos. Ketvirtfinalyje vyks kova iki dviejų pergalių, o pusfinalio serijoje ir kovoje dėl čempionų titulo bus varžomasi serijoje iki keturių pergalių.

2022-2023 metų Optibet ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas startuos jau rugsėjo 3 dieną. Rugpjūčio pabaigoje bus surengta oficiali OHL čempionato spaudos konferencija, kurioje komandos pristatys savo sudėtis bei tikslus būsimam sezonui.